Grudzień
06
00:33
Imieniny:
Agaty, Dalii, Sobiesława
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Agregat uprawowo- siewny Cataya

Dodane 4 maja 2017 o 09:04   Źródło: mat. prasowy Amazone
Mechaniczny agregat
Mechaniczny agregat uprawowo –siewny Cataya 3000 Super

Nowością w ofercie firmy Amazone jest mechaniczny agregat uprawowo- siewny Cataya. Składa się on z siewnika Cataya 3000 Super, który można  łączyć z nową broną wirnikową KE 3001 albo z nowym kultywatorem wirnikowym KG lub KX 3001.

Agregat  złożony z siewnika i maszyny uprawowej wygląda jak odlany z jednego kawałka stali. Wyróżnia go wąski lecz duży zbiornik ziarna.  Podstawową pojemność 830 l można  powiększyć nadstawkami  do 1270 l. Tak  duża jak na mechaniczne agregaty uprawowo-siewne pojemność, znacznie redukuje czasy napełniania i odpowiednio zwiększa  wydajność. Otwór zbiornika ma wymiary 2,60 x 0,75 m i jest wystarczający aby bez problemów napełniać maszynę także szuflą ładowacza czołowego albo z big-bagów.

Komfortowy system dozowania

 Wysoki komfort obsługi i krótkie czasy przezbrajania zapewnia system dozowania Precis, obejmujący regulację zastawek z trzema pozycjami, szybkie przestawianie z siewu normalnego na siew nasion drobnych lub odwrotnie. Nowe są także zintegrowane lejki wylotowe, minimalizujące resztki  ilości ziarna pozostające w zbiorniku i znacznie ułatwiające jego czyszczenie. Dochodzą do tego centralnie ustawiane pokrywy kalibracyjne, którymi maszynę można bardzo szybko przestawić z trybu siewu na tryb kalibracji.

Elektryczny napęd dozownika

Elektryczny napęd dozownika ElectricDrive umożliwia bardzo precyzyjne, bezstopniowe dozowanie różnych materiałów siewnych w zakresie od 0,4 do 550 kg/ha. Kolejnymi zaletami tego napędu są proste zmiany norm wysiewu, możliwość zmiennego siewu na podstawie map aplikacji, a także zmiany dozowania w narożnikach pola. Za pomocą elektrycznego włączania ścieżek technologicznych można przy wyposażeniu podstawowym obsługiwać 2 x 3 względnie opcjonalnie 2 x 5 redlic. Przez wyłączenie połowy wałków wysiewających i wałków pośrednich  możliwe jest również zakładanie ścieżek technologicznych w rytmach asymetrycznych. Obustronny napęd elektryczny umożliwia włączanie z kabiny ciągnika włączać i wyłączać prawą oraz lewą połowę siewnika Cataya. W kombinacji z Section Control znacznie zmniejszają się wtedy nakładki na klinach pola i ukośnie przebiegających miejscach nawrotów.

Kalibracja za pomocą SmartCenter

Kalibracja odbywa się na nowym centrum  SmartCenter, umieszczonym z lewej strony maszyny. Do wykonania kalibracji należy nacisnąć tylko jeden przycisk. Dwie specjalne komory kalibracyjne wychwytujące materiał siewny można wyciągnąć z maszyny centralnie, po lewej stronie, poniżej SmartCenter. Wyposażenie do kalibracji  uzupełnia stabilne składane wiadro i waga z podświetlanym, cyfrowym wskaźnikiem. Po kalibracji lub po sprawdzeniu głębokości siewu operator może  umyć ręce. Do tego służy znajdujący się z prawej strony Cataya zbiornik wody o pojemności 5 litrów oraz zasobnik z mydłem.

Do sterowania agregatu uprawowo- siewnego przez ISOBUS wykorzystuje się proponowany przez Amazone terminal Amatron 3, CCI lub Amapad albo każdy inny terminal ISOBUS dowolnego producenta.

Precyzyjny siew redlicami TwinTeC

Rozstaw nowych redlic TwinTeC o podwójnych tarczach wynosi 12,5 albo 15,0 cm. Nacisk redlic do maksymalnie 60 kg zapewnia ich spokojny bieg i precyzyjne zachowanie stałej głębokości siewu. Dzięki zamocowaniu redlic na zintegrowanej ramie, ich nacisk można zmieniać centralnie dla wszystkich redlic. Centralnie z lewej strony można również ustawiać głębokość siewu od 0 do 6 cm. Utrzymywanie  żądanej głębokości roboczej zapewniają  rolki podporowe. Amazone proponuje  rolki Control 50 przeznaczone na gleby ciężkie lub rolki Control 65 do pracy na glebach lekkich lub o słabszej nośności. Do wyrównania gleby po siewie możliwe są  dwie alternatywy: zwykły  zagarniacz albo zagarniacz mocowany  na każdej z redlic

Do siewu poplonów i środków przeciwko ślimakom

Równocześnie z siewem nasion można z Cataya wysiewać wsiewki poplonowe, środki przeciwko ślimakom lub międzyplony. Służy do tego siewnik do poplonów GreenDrill 200 E ze zbiornikiem o pojemności 200 l, napędzany elektrycznie wałkiem dozującym i dmuchawą zamontowaną z tyłu zespołu.

Nowe maszyny do aktywnej uprawy gleby

Maszynami do uprawy gleby proponowanymi przez Amazone dla kombinacji z Cataya są nowe brony wirnikowe KE 3001 oraz nowe kultywatory wirnikowe KG 3001 i KX 3001. Nowa koncepcja łączenia pozwala łatwo i bez użycia narzędzi odłączać siewnik od maszyny uprawowej co pozwala wykorzystać ją również do pracy solo.

Do kolejnych nowości zalicza się regulację włóki możliwą do ustawienia niezależnie od głębokości roboczej maszyny uprawowej, ponieważ włóka jest połączona z  wałem uprawowym. Ustawienie głębokości włóki odpowiednio do warunków glebowych odbywa się centralnie z lewej strony maszyny. Nowe spulchniacze śladów kół ciągnika z wymiennymi czubkami  odpowiednimi do różny

Jedno uniwersalne narzędzie służy do regulacji  różnych funkcji siewnika i maszyny uprawowe

Jedno uniwersalne narzędzie służy do regulacji różnych funkcji siewnika i maszyny uprawowe

ch właściwości gleby perfekcyjnie uzupełniają wyposażenie maszyny uprawowej.

Głębokość roboczą zmienia się łatwo za pomocą sworzni mimośrodowych. Na życzenie można kultywatory wirnikowe KG i KX wyposażyć w hydrauliczne ustawianie głębokości roboczej, umożliwiające dopasowywanie jej w trakcie pracy do różnych warunków glebowych.

Poszerzona oferta  wałów uprawowych

Do zagęszczania gleby są oferowane  różne  wały uprawowe. Oprócz zębatego metalowego wału ugniatającego PW 600, wału pierścieniowego  KW 580 i wału z pierścieniowego o profilu Matrix KWM 600 , firma Amazone oferuje również  wały o pierścieniach trapezowych TRW 500 i TRW 600, przez co do dyspozycji są wały odpowiednie do każdej gleby i warunków.

Uniwersalne narzędzie obsługowe

Tym ergonomicznie ukształtowanym narzędziem można regulować w siewniku np. głębokość siewu, nacisk redlic, rytm pracy ścieżek technologicznych, a także zagarniacz, włókę i blachy boczne  narzędzia uprawowego.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Grudzień, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu