Kwiecień
05
09:19
Imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

Relacje

Dni pola PROCAM

Dodane 20 czerwca 2014 o 11:26   Autor: Remigiusz Waligóra
Na spotkaniu PROCAM można było obejrzeć rozwiązania w zakresie nawożenia mineralnego i dolistnego, ochrony czy stosowania stymulatora roślin i preparatów bakteryjnych (Fot. Remigiusz Waligóra)

W tym roku PROCAM Polska zorganizował spotkania w 9 miejscach w Polsce. Każde z nich rozpoczynało się wykładem z zakresu agrotechniki, nasiennictwa i ochrony roślin. Tematyka prowadzonych wykładów dotyczyła m. in. sytuacji na polach, kolekcji proponowanych odmian pszenicy ozimej oraz rzepaku ozimego wchodzących w skład oferty nasiennej na najbliższy sezon, nawożenia mineralnego i dolistnego ozimin oraz nowości firmowych.

Spotkanie stwarzało okazję poznania rozwiązań z zakresu nawożenia mineralnego i dolistnego, ochrony herbicydowej, fungicydowej, insektycydowej czy rozwiązań ze stymulatorem roślin (Calkorium liquide, imPROver +), rozwiązań z preparatami bakteryjnymi do gleby (Rewital Pro +) i pełnym rozwiązaniem francuskiej firmy FCA fertilisants.

Można było obejrzeć skutki zastosowania niedomytego opryskiwacza po sulfonomocznikach w rzepaku, aplikacji środków ochrony roślin o formulacji EC w pełni nasłonecznienia, profil glebowy po zastosowaniu BioGen Rewital Pro +, a także po stosowaniu nawozów „biologicznych” FCA fertilisants, skutki niedomytego zbiornika opryskiwacza po herbicydzie zawierającym glifosat na roślinach oraz efekt stosowania fungicydu zawierającego tebukonazol na mokre rośliny.

Ponadto uczestnicy spotkania mogli sprawdzić swoją znajomość szkodników. Większość rozróżniła takie szkodniki, jak pędraki, drutowce czy rolnice, natomiast niewielu rozpoznało szkodnika sosny.

AUTOR: R. Waligóra


W tym roku PROCAM Polska zorganizował swoje spotkania polowe w 9 lokalizacjach w Polsce. Podczas zwiedzania poletek doświadczalnych przybyli rolnicy mieli okazję zapoznać się m.in. z rozwiązaniami w zakresie nawożenia mineralnego i dolistnego, ochrony herbicydowej, fungicydowej, insektycydowej. Więcej czytaj TUTAJ

Ostatnio dodane:

Komentarze

Kwiecień, 2020

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu