Grudzień
06
02:19
Imieniny:
Dionizji, Leontyny, Mikołaja
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Dwuetapowy zbiór podbieraczem New Holland

Dodane 8 maja 2017 o 09:15   Źródło: mat. prasowy. New Holland
CX_Elevation_G_13_005

Coraz popularniejszy staje się dwuetapowy zbiór roślin nasiennych. Dla zwolenników tej metody zbioru propozycję ma New Holland – podbieracz pokosów typu 790CP Pickup. 

Najbardziej oczywistym, pozytywnym efektem zastosowania zbioru dwufazowego jest korzystne działanie na rzecz środowiska. Naturalny proces wegetacji oznacza minimalizację obecności pozostałości środków chemicznych w materiale oraz w glebie. Oznacza również   poprawę jakości ziarna. Nie bez znaczenia jest także możliwość zaplanowania przebiegu żniwnego, jeżeli rolnik uprawia kilka rodzajów roślin nasiennych przy wykorzystaniu jednego sprzętu. Zbiór dwuetapowy stwarza możliwość przekierowania działań kolejno na pożądane obszary.

Header_PickUp_001Podbieracz do zbioru dwufazowego New Holland – heder 790CP Pickup został przystosowany do zbioru roślin z pokosu, poprzednio ściętych kosiarką pokosową np. rzepaku, gorczycy, grochu, gryki czy trawy nasiennej. Jest to sprzęt zaprojektowany tak, by dawał sobie radę w przypadku zbioru roślin łatwo osypujących się, o dużym stopniu zachwaszczenia oraz nierównomiernie dojrzewających. Co ważne, użycie przystawki 790CP Pickup, dzięki specjalnej konstrukcji sprzętu, opartej na dwóch kaskadach taśm, pozwala zminimalizować straty podczas zbioru. To realna korzyść dla rolnika.

Rolnicy mogą wybierać między dwoma modelami podbieracza: 790C12 i 790C15 o szerokościach roboczych odpowiednio 3,65 m i 4,57 m. Sprzęt jest przystosowany do pracy z kombajnami z serii CR, CX oraz starszymi modelami CS i CSX. Heder jest zbudowany na bazie dwóch kaskad taśm, z których jedna służy do podbierania materiału z podłoża, a druga transportuje materiał pod podajnik ślimakowo-palcowy. Podbieracz jest wyposażony w taśmę,  na której znajdują się delikatne, plastikowe palce, dzięki którym działa on na materiał od spodu. Palce podbierają materiał na taśmę gumową, która prowadzi go do kombajnu.  Dzięki temu możliwa jest minimalizacja strat – materiał, który mógłby się osypać, w tym przypadku trafia do maszyny. To bardzo ważna różnica w stosunku do zbioru dwuetapowego z wykorzystaniem zespołu żniwnego z ruchomą kosą tnącą – wpływa na skuteczność i czas pracy.

Specjaliści produktowi New Holland podkreślają, że 790CP Pickup pozwala zwiększyć wydajność pracy. Podbieranie materiału zespołem żniwnym z kosą tnącą stwarza warunki, w których ziarno osypuje się na glebę. Co więcej, stykając się stale z nierównościami podłoża, sprzęt jest narażony na uszkodzenia. Każda awaria zespołu żniwnego podczas pracy powoduje zatrzymanie maszyny i przestój. Specjalny kształt 790CP Pickup minimalizuje podatność sprzętu na awarie. Przystawka  znajduje się na odpowiedniej wysokości względem podłoża, a styk z nim mają tylko palce  podbieracza wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, co umożliwia pracę z większą prędkością – nawet do 15 km/h.

790CP_001

Ostatnio dodane:

Komentarze

Grudzień, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu