Kwiecień
05
09:50
Imieniny:
Ireny, Kleofasa, Wincentego
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

Technika

Goweil Vario-Master w Pienicach

Dodane 2 września 2015 o 11:37   Autor: Jan Przyrowski
Przewoźna praso owijarka Goweil Vario-Master to najnowoczesniejsza tego typu maszyna w Europie (Fot. J. Przyrowski)

W trakcie jubileuszowej piątej edycji „Biogazowej Kukurydzy” w gospodarstwie braci Olkowskich w Pienicach (woj. mazowieckie) odbył się pierwszy w kraju pokaz balotowania zielonki z kukurydzy z wykorzystaniem prasy Goweil Vario-Master.

Właścicielem tej unikatowej, najnowocześniejszej obecnie w Europie prasy jest Grupa Paszowa Agrohurt z Andrzejewa. Do tej pory w ramach podpisanych umów z cukrowniami świadczyła usługi w zakresie balotowania wysłodków buraczanych. W Pienicach zademonstrowano jej przydatność do formowania bel zielonki z kukurydzy z przeznaczeniem na kiszonkę.

Przybyli do Pienic rolnicy mieli okazję obejrzeć zbiór kukurydzy za pomocą sieczkarni zbierających Claas i John Deere oraz balotowanie zebranej masy za pomocą prasoowijarki Goweil Vario-Master.

Zebrana masa kukurydzy jest wyładowywana z przyczepy do kosza przyjęciowego prasy. Dwa podłogowe przenośniki listwowe transportują je do podajników ślimakowych, które kierują ją do komory prasowania. Uformowana w komorze prasowania bela zielonki jest 6-krotnie owijana siatką, następnie trafia na owijarkę, gdzie następuje jej 26-krotne szczelne owinięcie folią. Owinięta folią bela spada z pochylni na ziemię.

J. Przyrowski


 

30 sierpnia, w trakcie jubileuszowej piątej edycji „Biogazowej Kukurydzy” w gospodarstwie braci Olkowskich w Pienicy (woj. mazowieckie), odbył się pierwszy w kraju pokaz balotowania zielonki z kukurydzy z wykorzystaniem prasy Goweil Vario-Master. Więcej: TUTAJ

Ostatnio dodane:

Komentarze

Kwiecień, 2020

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu