Lipiec
22
18:44
Imieniny:
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

REKLAMA
REKLAMA
Technika

HeightSelect w systemie AmaSelect

Dodane 3 marca 2017 o 12:29   Źródło: mat. prasowy Amazone
S25_01
Opryskiwacz polowy Amazone UX z systemem AmaSelect

Warunkiem skutecznej ochrony roślin, a zarazem ochrony środowiska, jest  zapobieżenie znoszenia cieczy roboczej, co – oprócz prawidłowego doboru rozpylaczy, ciśnienia oprysku i prędkości jazdy – uzyskuje się przez zachowanie właściwej wysokości belki polowej. Spełnienie tego warunku zapewniają nowatorskie rozwiązania firmy Amazone.

Przy niewielkim odstępie od powierzchni docelowej wiatr wpływa na krople cieczy w ograniczonym zakresie. Optymalna wysokość belki polowej zależy od kąta oprysku rozpylaczy i od rozstawu rozpylaczy na belce polowej. Do wyboru możliwe są rozstawy rozpylaczy co 25 cm albo co 50 cm. Elektryczne 4-stopniowe włączanie pojedynczych rozpylaczy AmaSelect składa się z 4-pozycyjnego uchwytu rozpylaczy z elektrycznym ich  przełączaniem . Opcjonalnie można wyposażyć uchwyty rozpylaczy w zestaw przedłużający do uzyskania rozstawu rozpylaczy co 25-cm. W wyniku tego i w połączeniu ze specjalnymi rozpylaczami o kącie oprysku  80°  można uzyskiwać odstępy do powierzchni docelowej oprysku mniejsze niż 50 cm. AmaSelect ma tę zaletę, że do zmiany rozpylaczy nie trzeba wysiadać z ciągnika, przełączanie między czterema rozpylaczami wykonuje się z kabiny.

Oprócz tego istnieje również możliwość wykonywania automatycznego przełączania, względnie dołączania jednego rozpylacza. Przez wprowadzenie w terminalu optymalnego zakresu ciśnienia dla każdego rozpylacza w obrębie 4-stopniowego uchwytu rozpylaczy, system automatycznie przełącza rozpylacze zgodnie z założeniami. Tym samym, na przykład przy wyjściu poza optymalny zakres ciśnienia, istnieje możliwość zmiany rozstawu rozpylaczy z 50 na 25 cm albo przełączenie na większe rozpylacze.

HeigthSelect automatycznie dopasowuje wysokość położenia belki polowej w zależności od rozstawu i typu rozpylaczy. Nowością jest automatyczne i stałe sterowanie wysokości belki polowej przy zmianie rozstawu rozpylaczy i ich typu. Jeśli rozpylacz jest włączony, to automatyczne prowadzenie belki polowej reguluje odpowiedni odstęp do powierzchni docelowej. Taka automatyzacja poprawia efektywność stosowanych środków ochrony roślin, zapewniając optymalny rozdział poprzeczny i minimalne znoszenie.

Gdy system  AmaSelect automatycznie przełącza rozpylacze  na rozstaw co 25 cm, HeigthSelect automatycznie zmniejsza odstęp między belką polową a powierzchnia docelową.

Gdy system AmaSelect automatycznie przełącza rozpylacze na rozstaw co 25 cm, HeigthSelect automatycznie zmniejsza odstęp między belką polową a powierzchnia docelową.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu

loading...