Lipiec
22
18:44
Imieniny:
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

REKLAMA
REKLAMA
Technika

Innowacyjne oświetlenie DeLaval LED

Dodane 2 lutego 2017 o 13:53   Źródło: mat. prasowy DeLaval
webimage-930E0C7D-0F03-4F6C-ADC4C2AE1F892DD0
Fot. firmowa

Firma DeLaval wprowadza na rynek nowy rodzaj oświetlenia do obór uwzględniający fizjologię krowy – lampy DeLaval LED o unikalnym połączeniu światła białego i niebieskiego.

Odpowiednie oświetlenie obory jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na krowy. Oko krowy ma budowę odmienną od ludzkiego, w związku z tym oświetlenie dla nich powinno być specjalnie dobrane, zarówno, jeśli chodzi o jego natężenie jak i długość fali światła. Badania naukowe potwierdzają, że dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu w oborze rośnie wydajność mleczna krów, można także zauważyć szybszy wzrost i gotowość do pierwszej inseminacji u jałówek. Krowy mleczne powinny mieć zapewnione odpowiednie oświetlenie przez 16 godzin na dobę oraz 8 godzin ściemnionego światła nocnego.

Lampa LED firmy DeLaval emituje specyficzny mix światła białego i niebieskiego, który jest optymalny dla krów oraz dla obsługi. Może być wyposażona w 4 lub 5 rzędów diod LED. W jednym z nich znajdują się diody emitujące światło białe i niebieskie, dzięki czemu uzyskuje się optymalną długość fali. Pozostałe rzędy mają wbudowane tylko i wyłącznie białe diody. Konstrukcja soczewek zapewnia optymalną dystrybucję światła na boki, a odpowiedniej wielkości radiatory zapobiegają przegrzewaniu się lamp podczas pracy. Cały system może być sterowany automatycznie, w którym sygnał z czujnika zmierzchowego dostosowuje oświetlenie do rzeczywistych warunków w oborze. System jest ekonomiczny w użyciu.

Opracowany przez firmę DeLaval nowy system oświetlenia obór zapewnia optymalne oświetlenie powierzchni w wyniku prawidłowego rozprowadzenia światła na boki, znaczące oszczędności wynikające z użytkowania LED (75% oszczędność energii w porównaniu do konwencjonalnych lamp wyładowczych), trwałość oraz wysoką jakość.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu

loading...