Październik
16
12:35
Imieniny:
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Jubileusz kosiarki dyskowej KUHN

Dodane 23 marca 2017 o 13:32   Źródło: mat. prasowy KUHN
Agrotech 2017 006
Opracowana 50 lat temu przez firmę KUHN kosiarka dyskowa stanowiła przełom w konstrukcji maszyn do zbioru zielonek (Fot. J. Przyrowski)

Przełomowym wydarzeniem w zakresie konstrukcji maszyn do zbioru zielonek było opracowanie 50 lat temu przez firmę KUHN pierwszej kosiarki dyskowej.

Przedstawiając w 1967 roku swoją pierwszą kosiarkę z owalnymi dyskami, model GMD 4, firma KUHN zrewolucjonizowała rynek tą bardzo innowacyjną technologią. Maszyna pozwalała na znacznie większą prędkość koszenia, zmniejszała ryzyko zapychania, ułatwiała przepływ pokosu do tyłu kosiarki, a także eliminowała konieczność codziennego ostrzenia noży. Urządzenie, które od samego początku odniosło niebywały sukces, zapewniło firmie KUHN pozycję prekursora i światowego lidera w dziedzinie kosiarek dyskowych.

W połowie lat 70. ubiegłego wieku pojawiły się zawieszane kosiarki ze zgniataczem pokosu, umożliwiające skrócenie czasu schnięcia pokosu, a tym samym przyspieszenie jego zbioru. W latach 80. firma KUHN wprowadziła do sprzedaży przyczepianą kosiarkę ze zgniataczem pokosu – FC 300 – o wyjątkowej zwrotności, uzyskanej dzięki zastosowaniu głowicy GYRODINE. W 1992 roku w ofercie KUHN po raz pierwszy pojawiła się przyczepiana kosiarka ze zgniataczem pokosu oraz innowacyjnym systemem transportu w pozycji wzdłużnej: ALTERNA 500 o szerokości roboczej 5 m.

Od 50 lat Grupa KUHN nieprzerwanie wnosi swój wkład w rozwój innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie kosiarek dyskowych i kosiarek ze zgniataczem pokosu, czego dowodem są liczne patenty. Stale wdrażane do produkcji nowe rozwiązania konstrukcyjne zwiększają  jakość paszy, komfort obsługi i wydajność roboczą maszyn, bezpieczeństwo pracy oraz niezawodność, przy jednoczesnej redukcji kosztów serwisowych.

Innowacyjność firmy KUHN w dziedzinie koszenia oznacza także wspieranie rolników w dążeniu do uzyskania paszy najwyższej jakości z pełnym wykorzystaniem wartości odżywczej roślin. Dlatego firma opracowała wyjątkowy hydropneumatyczny układ zawieszenia i regulacji nacisku na podłoże LIFT CONTROL połączony z systemem zabezpieczenia najazdowego Non-Stop, który jest montowany w większości modeli kosiarek i kosiarek ze zgniataczem pokosu firmy KUHN. Na jakość paszy i ochronę darni wpływa również opatentowana konstrukcja belki tnącej OPTIDISC, w której odległości pomiędzy dyskami są różne w zależności czy obracają się one względem siebie zbieżnie, czy rozbieżnie.

Bardzo istotne są również rozwiązania przedłużające żywotność maszyny. Jednym z takich rozwiązań jest zabezpieczenie napędu belki tnącej PROTECTADRIVE. W razie silnego uderzenia w przeszkodę, rozwiązanie chroni układ napędowy belki tnącej, znacznie skracając czas przestoju.

Spełnianie oczekiwań w zakresie koszenia oraz innych dziedzin rolnictwa możliwe jest i będzie, dzięki rozwojowi technologii i rozwiązaniom elektronicznym, które są licznie stosowane w maszynach KUHN a także komunikacji maszyn i zarządzania danymi. Grupa KUHN nieprzerwanie inwestuje znaczne środki w badania i rozwój, aby spełnić wciąż rosnące oczekiwania pod względem jakości, wydajności, opłacalności, precyzji i komunikacji maszyn. Dlatego wciąż pozostaje najczęściej sprzedawaną marką kosiarek dyskowych na świecie.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Październik, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu

loading...