Lipiec
22
18:46
Imieniny:
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

REKLAMA
REKLAMA
Technika

MOP-200 nowa maszyna do obierania cebuli

Dodane 1 lutego 2017 o 08:15   Źródło: mat. prasowy APH Group
01

Wydajność, higiena, wygoda – to główne cechy nowej maszyny do obierania cebuli opracowanej przez holenderską firmę FTNON DOFRA we współpracy z jednym z największych amerykańskich producentów cebuli Gills Onions i Departamentem Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Maszyna, o maksymalnej wydajności 120 cebul na minutę, zostanie wprowadzona na rynek europejski w 2017 roku pod nazwą MOP-200.

Już na pierwszy rzut oka widać różnicę w wyglądzie nowej maszyny w porównaniu z dotychczas stosowanymi. Ale wygląd nie jest głównym powodem, dla którego firma FTNON DOFRA wybrała ten projekt. W założeniu maszyna miała być łatwa w obsłudze, czyszczeniu i konserwacji oraz zapewnić uzyskanie optymalnej wydajności obierania.

Nowatorskim w skali światowej rozwiązaniem zastosowanym w maszynie MOP-200 jest system magnetycznego obierania. Obracające się elementy chwytające cebule są napędzane magnetycznie i nie stykają się z żadną powierzchnią maszyny.

Wymagania w zakresie higieny w sektorze spożywczym cały czas są coraz bardziej rygorystyczne.

Nowa maszyna MOP-200 jest w pełni przygotowana do ich spełnienia. Dzięki wygodzie i dostępnej przestrzeni sprzątania i pracy, MOP-200 wyznacza nowe standardy w zakresie obierania cebuli. Urządzenie jest znacznie prostsze w użyciu. Ponadto, nowa maszyna nie musi być podniesiona, a główna jej część może być umieszczona nieco powyżej podłogi hali produkcyjnej, oszczędzając na platformach i miejscu w ogóle. Operatorzy i pracownicy serwisu mogą obsługiwać maszynę z poziomu podłogi.

04Konstrukcja maszyny zapewnia swobodny dostęp do każdej jej części urządzenia, co znacznie ułatwia jej czyszczenie. Drzwi i pokrywy można usunąć bez użycia narzędzi, a zespoły obcinające szczypior i piętkę, dociskające i obcinające są dostępne bezpośrednio po otwarciu osłon. Zespoły te mają zwartą konstrukcję i są zamontowane w taki sposób, że można je instalować i wyjmować w ciągu kilku sekund.

Maszyna zawsze trzyma cebulę pośrodku. W związku z tym nie ma już potrzeby, jak ma to miejsce w maszynach konwencjonalnych, wprowadzania wielu ustawień, które są wymagane, aby uzyskać dobre rezultaty obierania. Wystarczy kilka prostych czynności, aby dostosować maszynę do optymalnego obierania dowolnego typu i wielkości cebuli.

Dzięki starannemu zaprojektowaniu i konstrukcji, MOP-200 daje możliwość uzyskania jeszcze większej wydajności, ze względu na fakt, że ustawienie i regulacja są znacznie uproszczone.

Inną cechą tego urządzenia jest to, że nie ma wentylatora do oddzielania odpadów od produktu końcowego. W rezultacie nie ma odpadów przypadkowo wydmuchiwanych do otoczenia. W tej maszynie odpady usuwa się z tyłu, a obrane produkty wyjmuje się z boku. Odpad i obrany produkt są rozdzielone na wczesnym etapie, dzięki czemu ogranicza się zanieczyszczenie maszyny. Konserwacja i naprawa maszyny są proste. a jej  główne części mają budowę modułową i są łatwe do usunięcia. Moduły można łatwo wymienić, a urządzenie nadal działa podczas ich konserwacji.

Oficjalna premiera nowej maszyny do obierania cebuli MOP-200 będzie miała miejsce na lutowych targach Fruit Logistica w Berlinie.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu

loading...