Lipiec
22
18:47
Imieniny:
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

REKLAMA
REKLAMA
Technika

Nowe centrum testowe Amazone

Dodane 2 stycznia 2017 o 11:33   Źródło: mat. prasowy Amazone
Testzentrum_Gaste_Luft_d0_kw_DJI_0480_d1_161207.indd
Nowe centrum testowe (z przodu po prawej) wspólnie z otwartym w 2014 roku centrum techniki (z przodu po lewej), w którym mieszczą się biura konstruktorskie, to silna jednostka (Fot. firmowa)

Firma Amazone zainwestowała 2 miliony Euro w budynki i wyposażenie nowego centrum testowego w Hasbergen-Gaste.

W trakcie jego otwarcia 9.12.2016 dr Rainer Resch, członek kierownictwa firmy odpowiedzialny za badania i rozwój, podkreślił, że centrum testowo badawcze jest czynnikiem decydującym o dalszym postępie technicznym. Wydatki na badania i rozwój wynoszą w grupie Amazone  około 5% całości obrotów.

Wraz z oddaniem nowej hali o powierzchni 2400 m2, przeznaczonej do budowy prototypów i urządzeń badawczych, oraz 600 m² powierzchni biurowej z laboratoriami elektroniki i pomieszczeniami socjalnymi, wyraźnie zwiększył się obszar dla badań oraz testów w Hasbergen-Gaste. Nowe centrum testowe razem z otwartym w 2014 roku, oddalonym o kilka metrów centrum techniki mieszczącym biura konstruktorskie tworzy bardzo silną jednostkę. – Stwarza to nam zupełnie nowe możliwości efektywnego zwiększenia intensywności naszych badań i rozwoju – powiedział dr Rainer Resch. Tylko w tym dziale firma Amazone zatrudniła w ostatnich latach 18 nowych pracowników.

Uroczyste otwarcie nowego centrum testowego: wstęgę przecina dr Rainer Resch (w środku). Trzymają ją szefowie Amazone – dr Justus Dreyer (z lewej) i Christian Dreyer (z prawej) w obecności innych członków rodziny Dreyer oraz kierownictwa firmy (Fot. firmowa)

Uroczyste otwarcie nowego centrum testowego: wstęgę przecina dr Rainer Resch (w środku). Trzymają ją szefowie Amazone – dr Justus Dreyer (z lewej) i Christian Dreyer (z prawej) w obecności innych członków rodziny Dreyer oraz kierownictwa firmy (Fot. firmowa)

Pracownicy nowego centrum  troszczą się  o montaż, uruchomienie oraz testowanie wzorów funkcjonalnych i prototypów w zakresie obejmującym technikę nawożenia, technikę ochrony roślin, siewniki DMC, pługi oraz elektronikę. Dział rozwoju elektroniki, oprócz własnych pomieszczeń biurowych, dysponuje różnego rodzaju laboratoriami, warsztatami techniki pomiarowej, a także zabezpieczoną strefą badań komponentów elektroniki. W nowoczesnym rolnictwie ogromną rolę odgrywa przede wszystkim obszar oprogramowania na poziomie 4.0, wyznaczany rosnącą cyfryzacją oraz wymaganiami dokumentacyjnymi.

– Wyposażenie techniczne jest w najnowocześniejszym stanie i przewidziane do wszechstronnych wymagań testów Amazone – stwierdził Volker Ehlen, kierownik działu konstruktorów w Hasbergen-Gaste.  Do wyjątkowych elementów zalicza się stanowisko badawcze belek polowych opryskiwaczy o szerokości do 60 m oraz oddzielny fundament z 60 tonową płytą podłogi do badań długotrwałych obciążeń bardzo dużych maszyn rolniczych. Dla testowania opryskiwaczy służy zintegrowana instalacja  wodna, wyposażona w zbiornik  o pojemności 16.000 l, podziemne przewody napełniające z punktami pomiaru poboru oraz rynnę odpływową i szyb odsysający do badań podciśnienia. Nowoczesne oświetlenie LED ze sterowaniem światła zapewnia wysoką efektywność wykorzystania energii.

– Centrum testowe pokazuje, że w Hasbergen-Gaste inwestowanie trwa nadal – wyjaśnili szefowie Amazone: Christian Dreyer i dr Justus Dreyer podczas uroczystości otwarcia najnowszych obiektów w grupie Amazone. Równolegle do tego powinny rozwijać się i rozbudowywać także wszystkie pozostałe zakłady.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu

loading...