Listopad
19
09:01
Imieniny:
Elżbiety, Faustyny, Pawła
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

O nas

Hortpress Sp. z o.o. powstała w 1990 r. Wydaje czasopisma i książki o tematyce ogrodniczej i rolniczej oraz podręczniki dla średnich szkół rolniczych i ogrodniczych. Hortpress jest wydawcą miesięczników „Agrotechnika”, „Sad Nowoczesny” oraz „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie”, dwumiesięcznika „Pod Osłonami”, kwartalnika „Biuletyn Producenta Pieczarek”, a także portali internetowych: www.agro-technika.pl, www.sadnowoczesny.pl, www.warzywaiowoce.pl oraz serwisu z zakresu ochrony roślin www.abcochronyroslin.pl.

Redakcje czasopism i książek współpracują niemal ze wszystkimi akademickimi placówkami naukowymi, instytutami i ośrodkami związanymi z branżą ogrodniczą i rolniczą. Jesteśmy obecni na imprezach targowych i konferencjach o tematyce ogrodniczej i rolniczej. Nad wieloma obejmujemy patronat medialny.

CZASOPISMA:

Miesięcznik „Agrotechnika” (dawna Agrochemia) od 50 lat cieszy się popularnością wśród rolników we wszystkich rejonach kraju. Miesięcznik redagowany jest w formie poradnika dla producentów rolnych ze szczególnym uwzględnieniem problemów nawożenia, ochrony i kompleksowej uprawy poszczególnych gatunków roślin. Podstawową tematykę uzupełniają informacje dotyczące wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych i nowoczesnej mechanizacji wykonywania zabiegów w produkcji polowej.

Miesięcznik „Sad Nowoczesny” jest polskimi z sadownikami od 1972 roku. Co miesiąc dostarcza im najnowsze informacje dotyczące szeroko rozumianej produkcji. Najwięcej miejsca zajmują zagadnienia agrotechniczne: zakładanie i prowadzenie sadów i plantacji roślin jagodowych, odmiany, nawożenie oraz ochrona upraw. Podpowiadamy, jak produkować nowocześnie, co zrobić, aby sadownictwo było opłacalne. Prezentujemy dobre gospodarstwa, pokazujemy, jak produkują najlepsi, z kogo brać przykład, jak z problemami radzą sobie poszczególni sadownicy.

Miesięcznik „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie” jest dedykowany plantatorom warzyw polowych. Tematyka czasopisma obejmuje wszystkie aspekty produkcji warzyw – od planowania, kalkulacji, poprzez możliwości finansowania, technologię uprawy, włączając w nią ochronę roślin i nawożenie, do możliwości sprzedaży na dużych i mniejszych rynkach zbytu. Przekazujemy zagadnienia dotyczące prawnych aspektów produkcji ogrodniczej. Staramy się również śledzić ogrodnicze nowinki techniczne i odmianowe. Uczestniczymy w wielu spotkaniach branżowych i przekazujemy relacje z najciekawszych wydarzeń. Niemało uwagi poświęcamy ekologicznemu sposobowi gospodarowania.

Dwumiesięcznik „Pod Osłonami” to specjalistyczne czasopismo ogrodnicze, poświęcone szklarniowym i tunelowym uprawom warzyw, roślin ozdobnych i roślin jagodowych.

Kwartalnik „Pieczarki. Biuletyn Producenta Pieczarek“ służy rozwojowi pieczarkarstwa w Polsce od 1959 r. Adresowany jest przede wszystkim do producenta pieczarek oraz producentów podłoża, grzybni, przetwórców grzybów. Artykuły dotyczą najnowszych technologii uprawy pieczarek i boczniaka, chorób i szkodników oraz ekonomiki produkcji (w tym marketing, polityka rolna w Polsce i w UE).

SERWISY INTERNETOWE:

Portal agro-technika.pl powstał z myślą o zapewnieniu łatwego dostępu do wartościowych informacji dotyczących produkcji rolniczej. Serwis łączy w sobie najświeższe i najbardziej aktualne wiadomości (aktualności, wydarzenia, relacje) oraz bazę treści archiwalnych – artykułów publikowanych w wydawanym przez nas czasopiśmie „Agrotechnika”.

Portal składa się z sześciu sekcji tematycznych: Zboża, Oleiste, Okopowe, Rynek, Technika i Prawo. Jego zadaniem jest jak najszybsze przekazywanie informacji dotyczących nowości rynkowych i szczególnie ważnych wydarzeń w każdym z wymienionych działów.

Oprócz tekstów informacyjnych, portal agro-technika.pl zawiera także multimedia (fotogalerie i filmy), dzięki którym użytkownicy otrzymują pełniejszy obraz wydarzeń: konferencji, targów i spotkań. Korzystającym z portalu umożliwiamy również komentowanie publikowanych treści.

Portale: www.sadnowoczesny.pl i www.warzywaiowoce.pl dostarczające najświeższych informacji dla producentów owoców i warzyw.

Serwis: www.abcochronyroslin.pl stanowiący jedyną na polskim rynku bazę wiedzy z zakresu ochrony roślin (programy ochrony roślin, listę agrofagów z opisami i zdjęciami, wszystkie dostępne na rynku środki ochrony roślin, elektroniczny zeszyt ewidencji zabiegów).

Listopad, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu