Lipiec
22
18:47
Imieniny:
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

REKLAMA
REKLAMA
Technika

Osiem lat na pozycji lidera rynku

Dodane 10 stycznia 2017 o 10:21   Źródło: mat. prasowy New Holland
NH_1
Fot. firmowa

Znane są wyniki sprzedaży ciągników rolniczych w Polsce w 2016 roku. W okresie od stycznia do grudnia polscy rolnicy zarejestrowali 8761 nowych traktorów, o  3556 mniej niż w roku 2015. Najwyższą sprzedaż z wynikiem 1291 sztuk zanotowała marka New Holland, utrzymując już po raz ósmy pozycję lidera.

Miniony rok dla branży rolniczej był dużym wyzwaniem. W pierwszym półroczu firmy (producenci, importerzy, dystrybutorzy) zanotowały znaczne zmniejszenie sprzedaży nowych ciągników, głównie z powodu niepełnej dostępności subwencji i dopłat unijnych, spadku cen płodów rolnych oraz lokalnych niekorzystnych przebiegów pogody (wymrożenia, susze), na rzecz zwiększonych zakupów na rynku maszyn używanych. Pod względem słupków sprzedaży pozytywnie wyróżnił się wrzesień, w którym można było zaobserwować zwiększenie liczby transakcji, zwłaszcza u liderów branży, w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku.

– Zeszły rok dla branży rolniczej nie był łatwy. Tym bardziej cieszy nas to, że możemy pochwalić się największą liczbą rejestracji nowych ciągników na polskim rynku. Fakt, że od ośmiu lat stajemy na najwyższym podium pod względem sprzedaży nowych ciągników, jest dla nas powodem do wielkiej satysfakcji i dumy – mówi Adam Sulak, Business Director New Holland. – Taki wynik świadczy o zaufaniu, jakim klienci darzą produkty New Holland. Dla nas jest to szczególnie cenna informacja płynąca z rynku, w tak bardzo trudnym okresie, co z pewnością jeszcze bardziej nas zmobilizuje, by zagwarantować naszym klientom najwyższe standardy obsługi pod względem sprzedażowym i serwisowym. Będziemy dokładać wszelkich starań, by utrzymać naszą pozycję lidera rynku, sprzedając produkty najwyższej jakości z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, które mogą być partnerem rolnika na każdym polu – dodaje. 

Z danych rejestracyjnych przedstawionych przez Martin & Jacob Sp. z o.o. wynika, że spośród wszystkich zarejestrowanych maszyn wyraźnie wyłania się grono liderów branży, tj. New Holland, John Deere, Zetor, Kubota, Case IH, Ursus, Deutz-Fahr i Claas, którzy wyraźnie dominują nad pozostałymi markami pod względem liczby sprzedanych i zarejestrowanych ciągników. Ich udział w krajowym rynku ciągników wynosi blisko 80%.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu

loading...