Grudzień
05
02:32
Imieniny:
Kryspiny, Norberta, Sabiny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Przed wyborem oferty finansowania

Dodane 11 maja 2017 o 11:25   Źródło: mat. prasowy John Deere
DSC01284

Przejrzystość oferty finansowania to kluczowa kwestia przy zakupie maszyny rolniczej. Wychodząc naprzeciw potrzebom rolników, John Deere wskazuje, na jakie aspekty zwrócić uwagę przy wyborze oferty oraz wprowadza specjalny kalkulator, dzięki któremu każdy zainteresowany może sprawdzić symulację finansowania maszyny.

 

Większość klientów przywykła do faktu, że producenci maszyn rolniczych zwykle mają w swojej ofercie kredyt „0%”, natomiast nie w każdym przypadku finansowanie okazuje się faktycznie tak korzystne, jak sugeruje to reklama. Przy wyborze oferty trzeba więc zwrócić uwagę na obecność dodatkowych kosztów związanych z uzyskaniem finansowania, takich jak prowizja przygotowawcza, zwana również opłatą manipulacyjną lub opłatą za udzielenie finansowania. Również w zakresie wkładu własnego należy zachować czujność, bo zdarzają się na rynku oferty, w których prowizja przygotowawcza jest wykazywana w ofercie jako część wkładu własnego, więc klient spłaca faktycznie większą kwotę kredytu, niż to się wydaje na pierwszy rzut oka.

Analizując dodatkowe koszty, należy zwrócić uwagę na wymagania dotyczące np. warunków ubezpieczenia maszyny. Regułą jest, że firmy finansujące wymagają ubezpieczenia maszyn w zakresie auto-casco, ale istotne jest, aby dać klientowi swobodę w wyborze oferty ubezpieczenia. Poza narzuceniem ubezpieczyciela, niektórzy producenci stosują również wymóg ubezpieczania maszyny do wartości, za którą została zakupiona, przez cały okres finansowania, a jak wiadomo, wartość rynkowa maszyny maleje wraz z jej wiekiem.

Nie należy również do rzadkości pobieranie przez instytucje finansujące opłat za dodatkowe czynności, takie, jak opłata za rejestrację pojazdu czy ustanowienie zabezpieczenia, które są pobierane niezależnie od opłat wymaganych przez poszczególne urzędy.

Podsumowując wymienione i stosowane praktyki, przy wyborze oferty finansowania po pierwsze powinniśmy oszacować, jaka faktycznie będzie suma kosztów. Wystarczy dodać do wartości maszyny wszystkie koszty związane z finansowaniem, a więc poza reklamowanym „0%” także koszt przyznania finansowania, ubezpieczenia maszyny oraz ustanowienia zabezpieczenia na rzecz instytucji finansującej.

Aby zakup produktów był jak najbardziej przejrzysty – bez niedomówień oraz ukrytych kosztów – John Deere, jako pierwszy producent maszyn rolniczych w Polsce, udostępnił swoim klientom kalkulator John Deere Financial, narzędzie pozwalające szybko i w prosty sposób sprawdzić, czy zakup nowej maszyny jest w zasięgu możliwości klienta.

Kalkulator John Deere Financial jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych pod adresem: http://www.johndeerefinancialcalculator.com/offers/pl

Warto podkreślić, że John Deere obecnie oferuje jeden z najbardziej atrakcyjnych kredytów na rynku maszyn rolniczych. Oprocentowanie 0% aż na 5 lat przy udziale własnym już 35% wartości ciągnika serii 5000 lub 6000, ale również pras zwijających, opryskiwaczy zaczepianych, pojazdów użytkowych gator oraz ciągników kompaktowy serii: 1000,2000, 3000 i 4000. Atrakcyjne finansowanie obowiązuje do 31.07.2017.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Grudzień, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu