Październik
16
12:54
Imieniny:
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

SAME Frutteto S ActiveDrive – najlepszy „specjalista”

Dodane 20 marca 2017 o 08:26   Źródło: mat. prasowy SDF
SAME_Frutteto S-V ActiveDrive_Stage 3B_Tier4i_1

Model SAME Frutteto S ActiveDrive został wyróżniony nagrodą „Machine of the Year 2017” jako najlepszy ciągnik w kategorii ciągników specjalistycznych. Nagroda została przyznana 27 lutego 2017 roku podczas międzynarodowych targów SIMA w Paryżu przez jury złożone z dziennikarzy renomowanych europejskich czasopism branży rolniczej.

Technologia i specjalizacja to dwa elementy charakteryzujące serię modeli SAME Frutteto S ActiveDrive. Ciągnik zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej zwrotności i komfortu, także na uprawach o wąskim układzie rządów i w trudnym terenie.

SAME Frutteto S ActiveDrive został wyposażony w unikalny, wielowahaczowy układ amortyzacji kół przedniej osi, stosowany dotąd w maszynach klasy premium. Układ oferuje zwiększoną stabilność oraz bezpieczeństwo w każdym terenie. Najważniejsze modyfikacje w nowych modelach polegają na połączeniu działania podzespołów mechanicznych, hydraulicznych i elektronicznych, które zapewniają jedyną w swoim rodzaju kontrolę stabilności i trakcji. Sposób działania przedniej osi sterowany jest za pomocą przycisku. System elektroniczny steruje w czasie rzeczywistym amortyzatorami, dopasowując ich sztywność odpowiednio do warunków terenowych. W rezultacie ciągnik oferuje system amortyzacji zwiększający komfort pracy oraz bezpieczeństwo.

Zastosowany w tej serii ciągników system anti-dive zapewnia w pełni bezpieczne hamowanie, zapobiegając „nurkowaniu” przedniej osi i przesunięciu środka ciężkości do przodu. Funkcja anti-roll automatycznie dostosowuje amortyzację w zależności od kąta skrętu kół i prędkości jazdy, aby zagwarantować stabilizację i przyczepność w trakcie pokonywania zakrętów.

Modele Frutteto S ActiveDrive zapewniają maksymalny komfort jazdy dzięki aktywnemu systemowi automatycznego poziomowania, który steruje układem zawieszenia i utrzymuje jego środkowe położenie. System analizuje prędkość jazdy, kąt skrętu kół oraz dane z centralek przesyłane przez czujniki. Uzupełnieniem systemu jest DTC: mechanizm różnicowy sterowany elektronicznie, który działa na progresywną blokadę mechanizmów różnicowych kół przedniej osi (z maksymalną blokadą do 100%), co zapewnienia optymalną trakcję.

Nowe silniki FARMotion Euro3B o niewielkich gabarytach, mocy od 80KM (3-cylindrowe) do 115KM (4-cylindrowe), zapewniają wysoką sprawność, moc i elastyczność przy zredukowanych kosztach eksploatacji.

Dzięki swojej charakterystyce nowe modele Frutteto S ActiveDrive są niezawodnym ciągnikiem dla tych, którzy potrzebują doskonałej przyczepności i dużej stabilności, aby stawiać czoła codziennej pracy w warunkach całkowitego bezpieczeństwa i komfortu. Nowa gama dostępna jest, oprócz wersji S – dla sadów o wąskim układzie rzędów, także w wersji V z przeznaczeniem do prac w winnicach.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Październik, 2018

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu

loading...