Luty
23
10:50
Imieniny:
Damiana, Romana, Romany
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

Aktualności

Syngenta inwestuje w hybrydy

Dodane 23 listopada 2015 o 11:07   Autor: Remigiusz Waligóra
Fot. R. Waligóra

Na początku listopada odbył się wyjazd dziennikarzy i rolników z klubu „10 ton” do stacji Syngenty w Niemczech zajmujących się hodowlą jęczmienia hybrydowego, rzepaku i pszenicy. 

Syngenta rozwija centra hodowlane w różnych częściach świata. W Europie dysponuje czterema ośrodkami zajmującymi się hodowlą jęczmienia i sześcioma odpowiadającymi za hodowlę pszenicy. Rejonizacja poszczególnych stacji wynika z kierunków hodowlanych obowiązujących w danych rejonach. Tym sposobem kreacje pszenic tworzone dla Polski będą w większym stopniu uwzględniały mrozoodporność i zimotrwałość aniżeli te dedykowane dla zachodnich krajów Europy.

Główna stacja hodowlana jęczmienia mieszańcowego na obszarze Europy Centralnej mieści się w Bad Salzuflen. Prace w tej placówce prowadzone są także nad mieszańcami rzepaków i buraków. Hodowla pszenicy trwa m.in. w stacji hodowli i rozwoju Syngenta Seeds GmbH w Hamdesleben. Na rzecz terytorium Europy Centralnej (Niemcy, Szwajcaria, Austria, Polska, Czechy, Słowacja, kraje bałtyckie) tworzeniem rzepaku w jednostce w Bad Salzuflen zajmuje się sześciu hodowców; jedna osoba jest odpowiedzialna za prace nad nowymi odmianami buraków cukrowych, jedna – za kukurydzę; jęczmieniem mieszańcowym zajmuje się pięciu hodowców, a czterech pszenicą mieszańcową. W Hamdesleben rzepakiem opiekuje się dwóch hodowców. Stacja oprócz hodowli twórczej prowadzi także hodowlę zachowawczą odmian pszenicy. Globalnie Syngenta zatrudnia 80 hodowców.

R. Waligóra


 

Na początku listopada odbył się wyjazd dziennikarzy i rolników z klubu „10 ton” do stacji Syngenty w Niemczech zajmujących się hodowlą jęczmienia hybrydowego, rzepaku i pszenicy. Cała relacja: TUTAJ

Ostatnio dodane:

Komentarze

Luty, 2020

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

Brak wydarzeń w wybranym dniu