Marzec
18
17:01
Imieniny:
Edwarda, Narcyza, Zbysława
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

100 lat produkcji ciągników rolniczych

Dodane 7 lipca 2017 o 11:49   Źródło: mat. prasowy New Holland
Logo_100_Years_Of_Tractors_RGB

Dokładnie 100 lat temu, w Stanach Zjednoczonych pojawił się pierwszy ciągnik rolniczy zaprojektowany i produkowany przez Henry’ego Forda. Spadkobiercą twórczo rozwijającym myśl techniczną wizjonera jest marka New Holland, która z tej okazji przygotowała cykl wydarzeń rocznicowych. 

Pierwszy wyprodukowany przez Henry’ego Forda ciągnik rolniczy wyjechał z fabryki w 1917 r. Ten moment zapoczątkował rewolucję w przemyśle rolniczym. – Z punktu widzenia całej branży maszyn rolniczych to jest rocznica absolutnie wyjątkowa. Ciągniki zrewolucjonizowały branżę rolniczą na całym świecie. Dzięki nim procesy przyśpieszyły, efektywność pracy i areałów została zmultiplikowana, a rolnictwo dostało szansę na gwałtowny rozwój – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager marki New Holland. – Jesteśmy dumni, że ciągniki New Holland są w prostej linii spadkopiercami tamtej innowacyjnej ideii. Pamiętamy o tym na co dzień, dlatego dostarczamy naszym klientom coraz nowsze rozwiązania, mające na celu to, by jeszcze bardziej intensywnie pomagać im w pracy i rozwoju  – dodaje.

Podpis: Zabytkowy ciągnik Fordsona  na tegorocznym Agrotechu. Fot. J. Przyrowski.

Zabytkowy ciągnik Fordson na tegorocznym Agrotechu. Fot. J. Przyrowski.

Marka New Holland Agriculture czerpie z najlepszych doświadczeń czterech marek: New Holland Machine Company, Sperry Cooperation, Ford Motor Company oraz Fiat. Oryginalna firma New Holland Machine Company została założona w 1895 r. w New Holland w Pensylwanii. Przez dziesięciolecia, poprzez fuzje i kontrakty biznesowe – w tym w 1991 r. z marką Ford, kształtował się obecny status marki New Holland. W 1999 r. New Holland stała się marką CNH Global, której udziały większościowe posiada Fiat Industrial. – W procesie rozwoju naszej marki i jej produktów, myśl techniczna najlepszych konstruktorów z całego świata oraz wspólne doświadczenie pozwoliło rozwinąć produkcję wiodących maszyn rolniczych. Jesteśmy dumni z tego, że nasze maszyny od dziesięcioleci są partnerami rolników w milionach gospodarstw, przyczyniając się do ciągłego zwiększania efektywności pracy oraz komfortu operatora – mówi Łukasz Chęciński.

Marka New Holland świętuje 100 lat produkcji ciągników w sposób globalny we wszystkich oddziałach firmy. Podczas imprezy LAMMA Show New Holland UK zaprezentowało z tej okazji dwa zabytkowe ciągniki Fordson. W styczniu wydana została także ponad 500-stronnicowa książka “100 lat Fordson, Ford i New Holland Tractors 1917-2017″, która zawiera ponad 1270 kolorowych zdjęć i szczegółowych informacji o modelach ciągników produkowanych od 1917 r.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Marzec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu