Listopad
12
10:25
Imieniny:
Konrada, Renaty, Witolda
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Relacje

Akademia Jęczmienia Hybrydowego

Dodane 13 kwietnia 2015 o 11:07   Autor: Remigiusz Waligóra
Paweł Głowicki przedstawił wyniki ubiegłorocznej inicjatywy z wykonywaniem analiz jakości ziarna jęczmienia hybrydowego u członków akademii (Fot. R. Waligóra)

Tegoroczne spotkanie uczestników członków Akademii Jęczmienia Hybrydowego było już czwartym z kolei i odbyło się w Poznaniu.

Podczas spotkania Paweł Głowicki i Sylwia Łojewska z Syngenta Polska przedstawili wyniki ubiegłorocznej inicjatywy wykonywania analiz jakości ziarna jęczmienia hybrydowego u członków akademii. W trakcie spotkania doradcy Syngenty przypomnieli o złotych zasadach zintegrowanej uprawy jęczmienia hybrydowego m.in. o prawidłowym terminie i normie siewu,  oraz zwalczaniu szkodników jesienią i wiosną.

Mówiono także o ochronie jęczmienia przed chorobami. Dr Włodzimierz Kita z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przedstawił skutki, jakie niosą dla zwierząt toksyny grzybów. Jednym z nich jest wywoływanie podklinicznych stanów nieżytowych przewodu pokarmowego.

Profesor Bogusław Fuchs z UP we Wrocławiu mówił o ocenie wskaźników gospodarczych i fizjologicznych oraz ocenie jakości mięsa tuczników żywionych mieszankami pełnoporcjowymi opartymi głównie o jęczmień hybrydowy i pszenicę.

W tym roku odbędą się także kameralne spotkania polowe tzw. „akademiki” w gospodarstwach rolników należących do klubu 10 ton, czyli zbierających co najmniej 10 t/ha jęczmienia hybrydowego.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Listopad, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu