Sierpień
16
19:03
Imieniny:
Joachima, Nory, Stefana
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Autonomiczny ciągnik do winnic T4.110F z systemem NHDrive

Dodane 21 lutego 2018 o 09:31   Źródło: mat. prasowy New Holland
T4_110F_NHDrive_18_001

New Holland Agriculture partneruje firmie E. & J. Gallo Winery, największej rodzinnej winiarni na świecie oraz lojalnemu klientowi specjalistycznych ciągników New Holland, w pilotażowym projekcie testującym technologię autonomiczną NHDrive zastosowaną w ciągnikach do winnic T4.110F.

Program pilotażowy to kolejny krok w prowadzonym przez New Holland programie prac nad pojazdem autonomicznym oraz próba dogłębnego zbadania zastosowania pojazdu w poszczególnych sektorach, które najbardziej mogą skorzystać z tej technologii. Marka po raz pierwszy przedstawiła swoje autonomiczne rozwiązanie NHDrive™ w 2016 r. na targach Farm Progress Show, a do chwili obecnej przedstawiła jego wykorzystanie w ciągniku T7 do ciężkich zastosowań oraz T8, celem zilustrowania możliwych zastosowań w uprawie rzędowej. Nowy program pilotażowy z wykorzystaniem ciągnika T4.110F ukazuje, że autonomiczne rozwiązanie New Holland można wdrożyć w całej gamie ciągników marki, od mocnych ciągników do uprawy rzędowej po asortyment maszyn specjalistycznych.

W realizowanym w Kaliforni w Stanach Zjednoczonych programie wykorzystano ciągniki T4.110F, wyposażone w technologię autonomiczną NHDrive, w których w trakcie początkowych prac badawczo-rozwojowych uzyskano  istotny postęp w integracji poszczególnych podzespołów, a zwłaszcza elementów sensorycznych i detekcyjnych oraz odbiorników sygnałów. Dzięki temu T4.110F NHDrive zachował smukłą sylwetkę.

Pilotaż obejmuje cały szereg prac związanych z utrzymaniem winnicy i produkcją plonu, które dostarczą informacji zwrotnych służących dalszemu rozwojowi wykonania tych czynności podczas pracy autonomicznej. Te często powtarzalne działania stanowią szeroki przekrój czynności podejmowane w winnicy i stanowią grupę reprezentatywną prac wykonywanych przez szerszą wspólnotę rolników. Dane wygenerowane w trakcie pilotażu wzbogacą program prac nad pojazdem autonomicznym New Holland, dostarczając szczegółowych informacji ze świata realnego na temat możliwości automatyzacji i autonomicznego wykonania wielu czynności. Obejmują one układ autonomiczny wspomagający operatora, w którym NHDrive wspiera go w kabinie, układ autonomiczny nadzorowany, w którym operator znajduje się na polu i nadzoruje bezzałogowe pojazdy, i wreszcie układ w pełni autonomiczny, bez lokalnego nadzoru.

Badania prowadzone w ramach prac nad pojazdem autonomicznym pozwalają również wytworzyć technologie pochodne, które już są dostępne dla klientów w nowej ofercie New Holland PLM™ – pakiet agrotechniki precyzyjnej. Są to rozwiązania takie jak IntelliTurn– system, który w pełni automatyzuje wykonywanie skrętu na końcu rzędu po wciśnięciu jednego przycisku, wspomagający rolników w osiągnięciu większej efektywności podczas prac.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu