Październik
11
01:07
Imieniny:
Krystyny, Maksa, Serafiny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Okopowe

Beet Europe po raz pierwszy w Polsce

Dodane 6 października 2014 o 10:38   Autor: Remigiusz Waligóra
buraki cukrowe, beet europe
Beet Europe to wydarzenie, na którym co dwa lata (w innym kraju europejskim) spotykają się rolnicy i przedsiębiorcy związani z branżą buraka cukrowego (Fot. R. Waligóra)

2 października br. odbyła się kolejna edycja międzynarodowej wystawy Beet Europe. Po raz pierwszy gospodarzem tej prestiżowej imprezy, na której spotykają się rolnicy i przedsiębiorcy z branży cukrowniczej, byli Polacy. Międzynarodowa konferencja naukowa, premiery kilkudziesięciu maszyn, pokazy ich pracy oraz szeroka oferta zaprezentowana na stoiskach wystawienniczych sprawiły, że zarówno organizatorzy, firmy, jak i odwiedzający Beet Europe 2014 uznali jej polską edycję za niezwykle udaną.

Trzecia edycja Beet Europe odbyła się w miejscowości Dobieszów (woj. opolskie), na terenie 2 080-hektarowego gospodarstwa rolnego Konrada Pohla – przedsiębiorcy i plantatora współpracującego z Südzucker Polska S.A. Podczas imprezy zaprezentowało się około 100 wystawców. Wśród nich znaleźli się: producenci maszyn i sprzętu rolniczego do uprawy, siewu, ochrony i załadunku buraka, producenci nasion, środków ochrony roślin i nawozów oraz instytucje związane z rolnictwem. Oprócz polskich firm, wśród wystawców Beet Europe obecni byli producenci z: Holandii, Niemiec, Belgii czy Austrii. Równie międzynarodowo było w gronie samych odwiedzających. Dominował język polski, ale wśród gości imprezy oprócz przedstawicieli ww. krajów znaleźli się również rolnicy i przedsiębiorcy z: m.in.: Francji, Włoch, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Mołdawii, Rumuni, Finlandii, Szwecji, Danii, Chin i USA – łącznie kilka tysięcy osób. Ponieważ tegoroczna wystawa odbyła się pod hasłem „Buraki w Europie – tradycja i przyszłość”, bardzo ciekawym elementem odsłony 2014 były filmy związane z historią branży buraka cukrowego, które wzbudziły zarówno entuzjazm, zaciekawienie, jak i sentyment wśród gości.

Fot. R. Waligóra

Ostatnio dodane:

Komentarze

Październik, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu