Styczeń
24
09:48
Imieniny:
Felicji, Roberta, Sławy
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

Okopowe

Beet Europe po raz pierwszy w Polsce

Dodane 6 października 2014 o 10:38   Autor: Remigiusz Waligóra
Beet Europe to wydarzenie, na którym co dwa lata (w innym kraju europejskim) spotykają się rolnicy i przedsiębiorcy związani z branżą buraka cukrowego (Fot. R. Waligóra)

2 października br. odbyła się kolejna edycja międzynarodowej wystawy Beet Europe. Po raz pierwszy gospodarzem tej prestiżowej imprezy, na której spotykają się rolnicy i przedsiębiorcy z branży cukrowniczej, byli Polacy. Międzynarodowa konferencja naukowa, premiery kilkudziesięciu maszyn, pokazy ich pracy oraz szeroka oferta zaprezentowana na stoiskach wystawienniczych sprawiły, że zarówno organizatorzy, firmy, jak i odwiedzający Beet Europe 2014 uznali jej polską edycję za niezwykle udaną.

Trzecia edycja Beet Europe odbyła się w miejscowości Dobieszów (woj. opolskie), na terenie 2 080-hektarowego gospodarstwa rolnego Konrada Pohla – przedsiębiorcy i plantatora współpracującego z Südzucker Polska S.A. Podczas imprezy zaprezentowało się około 100 wystawców. Wśród nich znaleźli się: producenci maszyn i sprzętu rolniczego do uprawy, siewu, ochrony i załadunku buraka, producenci nasion, środków ochrony roślin i nawozów oraz instytucje związane z rolnictwem. Oprócz polskich firm, wśród wystawców Beet Europe obecni byli producenci z: Holandii, Niemiec, Belgii czy Austrii. Równie międzynarodowo było w gronie samych odwiedzających. Dominował język polski, ale wśród gości imprezy oprócz przedstawicieli ww. krajów znaleźli się również rolnicy i przedsiębiorcy z: m.in.: Francji, Włoch, Czech, Słowacji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Mołdawii, Rumuni, Finlandii, Szwecji, Danii, Chin i USA – łącznie kilka tysięcy osób. Ponieważ tegoroczna wystawa odbyła się pod hasłem „Buraki w Europie – tradycja i przyszłość”, bardzo ciekawym elementem odsłony 2014 były filmy związane z historią branży buraka cukrowego, które wzbudziły zarówno entuzjazm, zaciekawienie, jak i sentyment wśród gości.

Fot. R. Waligóra

Ostatnio dodane:

Komentarze

Styczeń, 2020

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu