Sierpień
24
06:49
Imieniny:
Bartosza, Jerzego, Maliny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Case IH zdobywa tytuł Machine of the Year 2018

Dodane 28 listopada 2017 o 15:30   Źródło: mat. prasowy Case IH
200A1290
Ceremonia wręczenia tytułu Machine of the Year 2018 (od lewej): Christian Huber – wiceprezes Case IH ds. produkcji ciągników, Andreas Klauser – prezes marki Case IH, Thierry Panadero – wiceprezes Case IH, dyrektor generalny marki na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Afryki

Nowa wersja ActiveDrive 8 najnowszej gamy ciągników Maxxum Multicontroller Case IH zdobyła tytuł Machine of the Year 2018. Wyróżnienie to stanowi dowód uznania za osiągi i korzyści w postaci oszczędności kosztów, jakie wnosi nowa przekładnia i inne zastosowane w serii rozwiązania do tego segmentu ciągników.

Wprowadzone do kategorii ciągników średniej mocy MOTY najnowsze modele Maxxum Multicontroller są wyposażone w nową przekładnię semi-powershift, oferującą osiem stopni powershift w każdym z trzech zakresów. Przekładnia o nazwie ActiveDrive 8 dołącza do istniejących czterobiegowych przekładni semi-powershift i bezstopniowych dostępnych w ciągnikach Maxxum, które zostały odpowiednio nazwane ActiveDrive 4 i CVXDrive. ActiveDrive 8 obsługuje łącznie 24 biegi jazdy do przodu i wstecz. Ponadto zastosowano w niej wiele rozwiązań, zaprojektowanych z myślą o zwiększeniu wydajności ciągnika i zmniejszeniu zmęczenia operatora.

Zakres obsługujący prędkości do 10,2 km/h został zaprojektowany specjalnie pod kątem cięższych prac wymagających dużej siły pociągowej. Przekładnia ActiveDrive 8 jest również oferowana z dodatkowymi biegami pełzającymi. Drugi zakres jest podstawowym zakresem roboczym i pozwala pracować ciągnikiem z pełną mocą bez przerywania momentu obrotowego w zakresie prędkości od 1,6 do 18,1 km/godz.. Na tym zakresie jest wykonywanych niemal 90% wszystkich prac w polu, na łąkach, a także prac z ładowaczem czołowym. Do jazdy po drodze służy trzeci zakres przekładni i funkcja omijania biegów umożliwia szybkie ominięcie biegów przełączanych pod obciążeniem w celu rozpoczęcia jazdy na tym zakresie. Funkcja automatycznej zmiany biegów umożliwia automatyczną zmianę ośmiu biegów przy pracach polowych oraz szesnastu w górnych dwóch zakresach przeznaczonych do jazdy po drodze. Funkcja redukcji biegów za pomocą pedału umożliwia anulowanie automatycznego trybu pracy przekładni i ręczną redukcję biegów.

Obsługa przekładni nie wymaga korzystania z pedału sprzęgła, dzięki czemu doskonale sprawdza się podczas zadań wymagających dużej mocy, w których dużą rolę odgrywa moment mechaniczny, takich jak prace uprawowe lub koszenie w agregacie z dwiema lub trzema kosiarkami. Prawdziwa przekładnia power shuttle zapewnia brak utraty napędu lub siły pociągowej podczas zmiany kierunku jazdy na zboczach, podczas gdy funkcja „Active Clutch” ułatwia zatrzymywanie i poprawia bezpieczeństwo na rozjazdach lub podczas układania bel w stos przy pomocy ładowacza. Działanie przekładni napędowej i nawrotnej można uregulować pod kątem wykonywanej pracy, ustawiając szybszą lub wolniejszą reakcję przekładni.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu