Marzec
18
06:27
Imieniny:
Edwarda, Narcyza, Zbysława
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Cataya Super z redlicami RoTeC-Control

Dodane 5 lipca 2017 o 13:14   Źródło: mat. prasowy Amazone
Cataya_RoTeCt_d0_kw_5651_d1_161207
Uniwersalne redlice jednotarczowe RoTeC pro doskonale sprawdzają się na polach z dużą ilością resztek pożniwnych oraz na glebach mokrych, ciężkich i kleistych

W ubiegłym roku firma Amazone wprowadziła na rynek nowy mechaniczny agregat uprawowo-siewny Cataya Super z podwójnymi redlicami tarczowymi TwinTeC. Teraz jest on dostępny również z redlicami jednotarczowymi RoTeC-Control.

Podobnie jak redlice dwutarczowe, jednotarczowe mogą być dostarczane z rozstawem rzędów 12,5 cm albo 15 cm. Umożliwiając wybór między RoTeC i TwinTec, Amazone oferuje systemy redlic odpowiednie dla każdego gospodarstwa rolnego.

Uniwersalne jednotarczowe redlice RoTeC-Control są szczególnie przydatne do prac na polach z dużą ilością resztek pożniwnych oraz na glebach ciężkich i kleistych. Także przy wąskim rozstawie rzędów jednotarczowa redlica RoTeC w każdych warunkach ma bardzo dobrą przepustowość. Czubek redlicy zapewnia precyzyjną i czystą redlinę wysiewu poprzez co nasiona uzyskują optymalny kontakt z glebą i mają zapewnione znakomite warunki wschodów.

Redlica RoTeC dokładnie utrzymuje głębokość roboczą poprzez boczną tarczę prowadzącą Control 10 albo boczną rolkę prowadzącą Control 25. Agregat Cataya z redlicami RoTeC można wyposażyć w zagarniacz sprężynowy lub rolkowy. Nacisk rolek w zagarniaczu rolkowym reguluje się niezależnie i odpowiednio do warunków glebowych; na glebach lekkich, suchych stosuje się niewielki nacisk redlic i duży nacisk rolek. Na glebie ciężkiej i wilgotnej ustawia się wysoki nacisk redlic przy niewielkim nacisku rolek.

Niezależnie od wyposażenia w redlice, w agregacie uprawowo-siewnym Cataya Super z elektrycznym napędem dozownika oraz sterowaniem ISOBUS zastosowano wiele innowacji. Ważniejsze z nich to system dozowania Precis z bardzo łatwym przestawianiem z wysiewu nasion drobnych na wysiew nasion normalnych, a dzięki lejkowatemu otworowi wylotowemu pozostawiający niewielkie ilości resztek materiału siewnego, oraz komfortowe ustawianie przez SmartCenter po lewej stronie maszyny. Dodatkowo można wyposażyć Cataya Super w terminal Twin, co umożliwia łatwe wykonywanie prób kręconych maszyny bez konieczności ciągłego przechodzenia między kabiną ciągnika a siewnikiem. Agregat jest wyposażony w zbiornik ziarna o pojemności 830 l, którą za pomocą nadstawki można zwiększyć do 1270 l.

Narzędziem uprawowym oferowanym przez Amazone do kombinacji z siewnikiem Cataya jest nowa brona wirnikowa KE 3001 albo nowe kultywatory wirnikowe KX 3001 i KG 3001, które można wyposażyć r różne wały uprawowe.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Marzec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu