Sierpień
19
09:01
Imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Ciągnik na specjalne życzenie

Dodane 12 marca 2018 o 13:05   Źródło: mat. prasowy STEYR
STEYR_Profi2

Gdy rodzina Pařil rozpoczęła poszukiwania nowego ciągnika do ich gospodarstwa, położonego na Wyżynie Drahańskiej w Czechach, tylko jeden producent mógł spełnić warunek, aby dżojstik sterujący ciągnikiem znajdował się po lewej stronie kierowcy.

Marek Pařil, syn właściciela gospodarstwa, stracił prawą rękę w nieszczęśliwym wypadku, co całkowicie uniemożliwiło mu obsługę ciągnika. Dzięki ogromnym staraniom Stanislava Sychra, regionalnego sprzedawcy STEYR w Navos Farm Technic, do gospodarstwa trafił specjalny model ciągnika PROFI 4130 z przekładnią bezstopniową.

– Wybraliśmy serię ciągników PROFI, ponieważ potrzebowaliśmy w gospodarstwie wszechstronnego ciągnika, który można stosować do uprawy i kultywacji ziemi, siewu, koszenia i zbioru plonów z użytków zielonych. Osiągi ciągnika PROFI 4130 CVT sprawiły, że idealnie nadawał się do naszej floty. Prostota użytkowania również odgrywała znaczącą rolę przy wyborze, dlatego wybraliśmy ciągnik z przekładnią bezstopniową CVT, która jest łatwa w obsłudze oraz wyposażona w liczne zabezpieczenia – wyjaśnia Antonín Pařil.

Adaptacja maszyny została wykonana przez wieloletniego partnera STEYR – firmę Kneidinger1880 mającą siedzibę w Altenfelden, około 60 kilometrów od fabryki STEYR w St. Valentin.  Spółka ta od 1998 r. produkuje systemy zmiany pozycji kierowcy przy jeździe wstecznej, dlatego bardzo dobrze zna kabiny dostępne w maszynach STEYR oraz rozmieszczenie ich podzespołów mechanicznych i elektrycznych. – Na potrzeby przebudowy skonstruowaliśmy specjalny uchwyt na podłokietnik – mówi Hermann Höfler, dyrektor zarządzający w Kneidinger1880 – musieliśmy również zmienić oryginalną podstawę fotela. Wyposażyliśmy też ciągnik w wiązkę przewodów pochodzącą z biegu wstecznego naszego projektu oraz zmieniliśmy położenie przełączników WOM.

W 60-hektarowym gospodarstwie Antonina Pařila prowadzona jest ekologiczna uprawa pszenicy, jęczmienia, ziemniaków, buraków cukrowych i ziół. Część tej ziemi to użytki zielone, wykorzystywane do produkcji siana i paszy dla ich owiec Merino, kóz oraz bydła rasy Jersey i Limousine. Ciągnik PROFI jest w nim wykorzystywany do pracy z tylną kosiarką talerzową, trzymetrowym siewnikiem lub czteroskibowym pługiem.

– Dla nas PROFI nie jest zwykłą maszyną, lecz niemalże członkiem rodziny. Dostaliśmy taki ciągnik, jak chcieliśmy, choć nikt w okolicy nie miał doświadczenia, jak to zrobić. Bardzo doceniamy to, co zrobił dla nas zespół STEYR – stwierdza zgodnie rodzina.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu