Czerwiec
21
15:07
Imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Ciągniki Zetor na targach w Europie i USA

Dodane 12 marca 2018 o 13:09   Źródło: mat. prasowy Zetor
20180119_Polagra 3

Marka Zetor ma za sobą bardzo intensywny początek roku. W styczniu i lutym zaprezentowała się na targach w Wielkiej Brytanii, Polsce, na Węgrzech, w Grecji, na Ukrainie oraz w USA.

Serię wystaw rozpoczęła w Peterborough na największej międzynarodowej wystawie w Wielkiej Brytanii LAMMA 2018. Następnym przystankiem był Poznań, gdzie odbyły się targi Polagra Premiery, a pod koniec stycznia ciągniki Zetor pojawiły się w Budapeszcie na największych targach na Węgrzech AGROmashEXPO. Na początku lutego w Tesalonikach odbyła się wystawa Agrotica. Następne były jedne z najważniejszych targów w Ameryce, w Kentucky marka Zetor wzięła udział w National Farm Machinery Show. Ostatnim przystankiem w serii targów była wystawa w Kijowie, na Ukrainie, gdzie miała miejsce ósma już edycja targów Agro Animal Show 2018.

MAJOR w nowej stylistyce

Nową stylistykę ciągników opracowało dla firmy Zetor renomowane studio projektowe Pininfarina. Jej celem było stworzenie produktu o wysokiej wartości estetycznej oraz nadanie marce Zetor nowej ikonicznej wizji, odzwierciedlającej wartości firmy. MAJOR jest pierwszym ciągnikiem w nowej stylistyce gotowym do produkcji seryjnej, stopniowo będzie ona wprowadzane w pozostałych modelach czeskiego producenta. Pierwsze ciągniki pojawią się na rynku pod koniec lata tego roku.

Linia modelowa UTILIX

Kolejną linią modelową, o którą marka Zetor poszerzyła swoją ofertę, jest UTILIX. Sercem tych traktorów jest 4-cylindrowy silnik o mocy 43 HP (UTILIX 45) lub 49 HP (UTILIX 55). Ciągniki SA wyposażone w hydrostatyczną skrzynię biegów, prędkość jazdy operator reguluje za pomocą dwóch pedałów przyspieszenia i jednego pedału hamulca. Prędkość maksymalna wynosi 30 km/h. System hamulców mokrych spełnia najnowsze rygorystyczne normy bezpieczeństwa. W układzie hydraulicznym zastosowano dwie pompy oleju o całkowitej wydajności 52 l/min lub 56 l/min, co w zupełności wystarcza do pracy z ładowarkami czołowymi i innymi agregatami. Do podstawowego wyposażenia ciągników należy również klimatyzacja, która poprawia komfort obsługi podczas pracy.

Linia modelowa HORTUS

Linię modelową HORTUS tworzą dwa modele – CL i HS, napędzane 4-cylindrowymi silnikami o mocy 67 KM. W układzie przeniesienia napędu zastosowano mechaniczną skrzynię z 24 biegami do przodu i 24 biegami wstecznymi, model HORTUS HS dodatkowo jest wyposażony w tzw. PowerShuttle, czyli przekładnię nawrotną umożliwiającą zmianę kierunku jazdy również przy obciążeniu. Prędkość maksymalna wynosi 40 km/h. Ciągniki są  wyposażone w hamulce mokre. Dwie pompy oleju zapewniają w obwodach hydraulicznych przepływ 60 l/min.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Czerwiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu