Lipiec
19
14:31
Imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Relacje

Coraz prężniejszy Agrochest

Dodane 19 lutego 2015 o 12:24
Agrochest, Polskie Składy Rolne
Agrochest z Kostrzyna (woj. wielkopolskie) zorganizował 20 stycznia w Poznaniu konferencję pod tytułem Kukurydza – strategia sukcesu. Fot. R. Waligóra

Agrochest z Kostrzyna (woj. wielkopolskie) zorganizował 20 stycznia w Poznaniu konferencję pod tytułem “Kukurydza – strategia sukcesu”.

Firma Agrochest wchodzi w skład grupy przedsiębiorstw z branży zaopatrzenia rolnictwa, które występują pod marką – Polskie Składy Rolne (wspólnie z Agro Siecią, Adler Agro i Agro Asem).

– Polskie Składy Rolne stanowią obecnie trzeci lub czwarty podmiot dystrybucyjny na Polskim rynku – mówił podczas spotkania Tomasz Rybarczyk, właściciel Agrochestu.

Natomiast dr Joanna Cybulska-Augustyniak zwróciła uwagę, że 13% rynku i co ósma transakcja realizowane są przez Polskie Składy Rolne, a co najważniejsze Agrochest jest firmą polską i podatki z jej działalności zostają w naszym kraju.

Prof. dr hab. Tadeusz Michalski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawił wykład pod tytułem “O kukurydzę trzeba dbać”. Prelegent mówił o dobrej opłacalności produkcji ziarna kukurydzy we wcześniejszych latach, co też spowodowało wzrost zainteresowania i wzrost cen nawozów.

Hubert Jasiński z Agrochestu mówił o doborze odmian kukurydzy w 2015 roku. Oferowany materiał siewny zbóż i rzepaków ozimych i jarych przygotowywany jest we własnej linii technologicznej.

O skutecznym zwalczaniu chwastów w kukurydzy mówił Błażej Serkowski z Agrochestu. – Camix 560 SE jest herbicydem składającym się z dwóch substancji czynnych mezotrion – zwalcza chwasty dwuliścienne) i S-metolachlor – zwalcza chwasty jednoliścienne. W fazie kukurydzy BBCH 00 do BBCH 13 stosuje się dawkę 2-2,5 l/ha, a w fazie BBCH 13 do BBCH 16 stosuje się mieszaninę zbiornikową Camix w dawce 1,75 l/ha z dodatkiem Innovate (0,2 l/ha) – mówił podczas spotkania.

Program ochrony zbóż prowadzonych w technologii intensywnej oraz standardowej przedstawili dr Joanna Cybulska-Augustyniak oraz Błażej Serkowski, a Robert Nowak z P.P.C. ADOB mówił o nawożeniu dolistnym w oparciu o linię nawozów PLUS.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu