Czerwiec
20
17:07
Imieniny:
Bogny, Rafaeli, Rafała
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

DISCO MOVE – nowa kosiarka czołowa

Dodane 16 lipca 2018 o 10:46   Źródło: mat. prasowy Claas
326132_25

Marka Claas rozszerza swoją serię kosiarek DISCO o sześć nowych modeli czołowych DISCO 3600 MOVE oraz DISCO 3200 MOVE. 

Innowacyjna konstrukcja umożliwia swobodę ruchów wynoszącą 1000 mm niezależnie od cięgieł dolnych przedniego podnośnika hydraulicznego, co pozwala na optymalne dopasowanie belki tnącej do podłoża. Nowe kosiarki dostępne są o szerokości roboczej 3,0 i 3,4 m bez kondycjonera (F) oraz opcjonalnie z kondycjonerem palcowym (FC) lub kondycjonerem walcowym (FRC).

Kozioł zaczepu zapewnia dużą swobodę ruchów

Sercem kosiarek DISCO MOVE jest całkowicie nowo zaprojektowany kozioł zaczepu ze zintegrowaną kinematyką. Jego zakres dopasowania do podłoża wynosi 600 mm do góry i 400 mm do dołu. Z łatwością dopasowuje się nawet do większych nierówności podłoża. Możliwy jest również boczny ruch wahadłowy zespołu tnącego za pomocą sworznia nośnego. Jest on pochylony pod kątem 30 stopni. Dzięki temu zespół tnący porusza się na boki oraz lekko skośnie w tył i pozwala ominąć ewentualne przeszkody. Co więcej, dopasowanie do podłoża jest w dalszym ciągu ulepszane.

Belka tnąca może sama bardzo szybko reagować na mniejsze kontury podłoża dzięki nisko położonemu punktowi obrotu belki – sprawdzonemu rozwiązaniu znanemu z kosiarek PROFIL. Przede wszystkim w przypadku dużych ciągników i przy wysokich prędkościach jazdy połączenie nowego kozła zaczepu z położonym nisko punktem obrotu belki zapewniają bardzo dobre prowadzenie wzdłuż konturów. Cięgła dolne pozostają w stałej pozycji i nie mają wpływu na dopasowanie do podłoża. Zintegrowany w koźle zaczepu układ hydrauliczny obsługuje także podnoszenie belki tnącej na nawrotach.

W koźle zaczepu jest również fabrycznie zintegrowane hydrauliczne odciążenie ACTIVE FLOAT. Punkty zaczepowe na ciągniku dla sprężyn odciążających nie są potrzebne. Dopasowanie ciśnienia odciążenia jest możliwe w każdym momencie pracy za pomocą jednostronnie działającego zaworu sterującego. Na życzenie obsługa DISCO MOVE może zostać zintegrowana w obsługę kosiarek wielkopowierzchniowych. Sterowanie odbywa się centralnie poprzez terminal obsługowy, kosiarka tylna przejmuje w takim przypadku przykładowo także regulację odciążenia ACTIVE FLOAT.

Praktyczne warianty wyposażenia

Atutem nowych modeli DISCO 3600 MOVE i DISCO 3200 MOVE jest również wyposażenie. Dostępne są maszyny bez kondycjonera lub do wyboru z kondycjonerem walcowym lub palcowym. Maszyna może być zaczepiana za pomocą trójkąta zaczepowego do TUZ lub bezpośrednio. Przyłącza hydrauliczne są fabrycznie wyposażone w praktyczne złącza KENNFIXX®. Dla optymalnego dopasowania do ciągnika mogą zostać poprowadzone po prawej lub po lewej stronie przez kozioł zaczepu. Również manometr do kontroli ciśnienia odciążenia można zamontować po obu stronach. Praktyczna regulacja na koźle zaczepu umożliwia szybki montaż kosiarki na odpowiedniej wysokości. Napęd realizują wałki przegubowe o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, okres smarowania przegubów krzyżakowych wynosi 250 godzin. W przypadku nowych kosiarek wspornik do parkowania nie jest potrzebny. Podczas demontażu zapadka na koźle zaczepu blokuje kinematykę, a kosiarka stoi stabilnie bez dodatkowej podpory.

Nowe kosiarki czołowe mogą być opcjonalnie wyposażone w składany zestaw oświetlenia i tablic ostrzegawczych oraz w składane hydraulicznie boczne fartuchy ochronne i lusterka do obserwacji ruchu poprzecznego na skrzyżowaniach.

Innowacyjna belka tnąca MAX CUT

Sprawdzona belka tnąca MAX CUT jest wynalazkiem własnym CLAAS i stosowana jest również w kosiarkach DISCO MOVE. Wyróżnia się specjalnie uformowaną i wykonaną z jednego kawałka metalu wanną belki. Dzięki falistemu kształtowi belki tarcze tnące mogą być wysunięte bardziej do przodu. Pozwala to na jeszcze lepszą jakość cięcia w każdych warunkach. Duży tunel pomiędzy płozami ślizgowymi i ich specjalny kształt umożliwiają jeszcze lepsze samooczyszczanie i zapewniają najwyższą jakość paszy. Koncepcja połączenia śrubowego oraz trwale nasmarowane komponenty napędu ułatwiają konserwację i zapewniają stabilność kształtu oraz długą żywotność.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Czerwiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu