Listopad
22
11:19
Imieniny:
Cecylii, Jonatana, Marka
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

Relacje

Dni Kukurydzy w Skrzelewie

Dodane 6 października 2014 o 12:58   Autor: Jan Przyrowski
Polowy pokaz pracy maszyn rozpoczął zbiór kukurydzy na ziarno kombajnem zbożowym John Deere W540 (Fot. J. Przyrowski)

5 października w Skrzelewie w powiecie sochaczewskim odbyły się XVI Dni Kukurydzy województw mazowieckiego i łódzkiego oraz Ogólnopolska Prezentacja Odmian Kukurydzy.

Organizowana od piętnastu lat impreza polowa, której inicjatorem jest Tadeusz Szymańczak, ekspert i rzecznik prasowy Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem rolników i wystawców z branży maszyn rolniczych, nasiennictwa, środków ochrony roślin i nawozów. Wynika to z rosnącego znaczenia, jakiego nabiera w naszym kraju uprawa kukurydzy, której areał przekroczył już ponad milion hektarów i stanowi ona obecnie najważniejszą uprawianą u nas rośliną jarą.

Tegoroczna edycja skrzelewskich Dni Kukurydzy zgromadziła rekordową liczbę 170 wystawców. Dużym zainteresowaniem przybyłych do Skrzelewa rolników cieszył się pokaz polowy pracy maszyn. Rozpoczął go zbiór kukurydzy na ziarno kombajnem John Deere W540, wyposażonym w sześciorzędowy adapter włoskiej firmy Olimac. Po zbiorze zaprezentowano rozdrabnianie pozostałości ścierniskowych za pomocą rozdrabniacza firmy Kuhn, orkę czteroskibowym pługiem obracalnym Ibis oraz agregatem uprawowym Unii Group. Efektownie wypadła prezentacja możliwości stosowanych w uprawie kukurydzy opryskiwaczy: samojezdnego Herkules z Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych Krukowiak i zawieszanego na ciągniku opryskiwacza strumieniowego Turbmatic z Rolsadu.

Na poletkach doświadczalnych można było obejrzeć kilkadziesiąt odmian kukurydzy, oferowanych przez krajowe i zagraniczne firmy nasienne, takie jak: Hodowla Roślin Smolice, Osadkowski, Agrosimex, Chemirol, KWS, FarmSaat, Hungarseed, Dekalb, Maisadur, Caussade Semences, Saatbau, Saten Union, Oseva i Pioneer. Przedstawiciele tych firm udzielali zainteresowanym rolnikom szczegółowych informacji na temat prezentowanych odmian.

Fot. J. Przyrowski

Ostatnio dodane:

Komentarze

Listopad, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu