Kwiecień
06
02:32
Imieniny:
Ady, Celestyny, Ireneusza
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

Aktualności

Dni Otwarte New Holland

Dodane 2 marca 2016 o 12:17   Źródło: mat. prasowy New Holland
Kombajny New Holland serii CR są wyposażone w produkowane w Płocku zespoły żniwne Fot. J. Przyrowski

Już po raz piąty rolnicy mogą zwiedzać fabrykę marki New Holland w Płocku. Organizowane w marcu Dni Otwarte stanowią doskonałą okazję do obejrzenia jedynego w Polsce i największego w Europie Centralnej miejsca produkcji kombajnów zbożowych, pras i hederów. W trakcie wizyty będzie można zaobserwować z bliska cały cykl produkcyjny kombajnów serii TC oraz przekonać się, jak wymagającej kontroli jakości poddawane są produkty New Holland.

 

Pierwszym etapem produkcji maszyn jest cięcie stalowych blach – wycina się kształty płaskie, z których następnie wykonuje się profile poprzez gięcie odpowiednie dla danego modelu maszyny. Wydział obróbki plastycznej wykorzystuje 2 urządzenia do wykonywania otworów oraz 13 laserów, które mogą ciąć blachy o grubości od 0,8 do 20 mm. Następnie poszczególne detale trafiają do pras krawędziowych o różnym stopniu nacisku – od 100 do 320 ton. Po tej obróbce elementy trafiają do spawalni, wykorzystującej najnowocześniejsze technologie spawalnicze. W tym dziale znajduje się blisko 250 stanowisk do spawania manualnego i około 60 stanowisk do zgrzewania, które mogą spawać elementy o wymiarach od kilku centymetrów do nawet kilkunastu metrów.

Produkowane w Płocku kombajny New Holland serii TC z adapterami do zbioru zbóż i kukurydzy Fot. J. Przyrowski

Produkowane w Płocku kombajny New Holland serii TC z adapterami do zbioru zbóż i kukurydzy Fot. J. Przyrowski

Wszystkie elementy maszyn są spawane w specjalnych przyrządach, które pozwalają na wyeliminowanie błędów i dostarczenie do kolejnego etapu produktów najwyżej jakości. W procesie spawalniczym wykorzystywane są gazy szlachetne (m.in. argon), zapewniające połączeniom spawalniczym wysoką jakość i wytrzymałość. Po spawaniu poszczególne elementy trafiają do malarni, a następnie na odpowiednie dla danego modelu linie montażowe. Pierwszym krokiem na linii montażowej jest zmontowanie głównych zespołów roboczych, które później są przekazywane na linię, z której zjeżdża kompletna maszyna. Składa się ją z kilkunastu zespołów i podzespołów oraz oprzyrządowania. Ostatnim etapem produkcji jest sprawdzenie gotowej maszyny na specjalnym stanowisku pomiarowym, na którym bada się prawidłowe działanie wszystkich jej zespołów i funkcji. Dopiero po prawidłowej weryfikacji maszyny są kierowane do sprzedaży.

W ofercie New Holland znajduje się wielkogabarytowa prasa kostkująca Bigbaler 1290 Fot. J. Przyrowski

W ofercie New Holland znajduje się wielkogabarytowa prasa kostkująca Bigbaler 1290 Fot. J. Przyrowski

Zależy nam na tym, aby nasi obecni i przyszli klienci mogli się przekonać, jak powstają maszyny, z których korzystają w czasie żniw. Mogą na własne oczy zobaczyć, że dokładamy wszelkich starań i cały czas dążymy do udoskonalania zarówno naszych maszyn, jak i procesu ich produkcji – komentuje Tomasz Wieja, Marketing Manager New Holland. – Aby wziąć udział w Dniach Otwartych, należy skontaktować się z najbliższym dealerem New Holland i zarezerwować miejsce. Jest to doskonała okazja do poznania marki „od kuchni”. Podczas każdej edycji Dni Otwartych fabryki w Płocku korzystało blisko 600 klientów. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych – dodaje Wieja.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Kwiecień, 2020

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu