Lipiec
14
15:47
Imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Dni Otwarte New Holland

Dodane 2 marca 2016 o 12:17   Źródło: mat. prasowy New Holland
Kombajny New Holland serii CR są wyposażone w produkowane w Płocku zespoły żniwne Fot. J. Przyrowski
Kombajny New Holland serii CR są wyposażone w produkowane w Płocku zespoły żniwne Fot. J. Przyrowski

Już po raz piąty rolnicy mogą zwiedzać fabrykę marki New Holland w Płocku. Organizowane w marcu Dni Otwarte stanowią doskonałą okazję do obejrzenia jedynego w Polsce i największego w Europie Centralnej miejsca produkcji kombajnów zbożowych, pras i hederów. W trakcie wizyty będzie można zaobserwować z bliska cały cykl produkcyjny kombajnów serii TC oraz przekonać się, jak wymagającej kontroli jakości poddawane są produkty New Holland.

 

Pierwszym etapem produkcji maszyn jest cięcie stalowych blach – wycina się kształty płaskie, z których następnie wykonuje się profile poprzez gięcie odpowiednie dla danego modelu maszyny. Wydział obróbki plastycznej wykorzystuje 2 urządzenia do wykonywania otworów oraz 13 laserów, które mogą ciąć blachy o grubości od 0,8 do 20 mm. Następnie poszczególne detale trafiają do pras krawędziowych o różnym stopniu nacisku – od 100 do 320 ton. Po tej obróbce elementy trafiają do spawalni, wykorzystującej najnowocześniejsze technologie spawalnicze. W tym dziale znajduje się blisko 250 stanowisk do spawania manualnego i około 60 stanowisk do zgrzewania, które mogą spawać elementy o wymiarach od kilku centymetrów do nawet kilkunastu metrów.

Produkowane w Płocku kombajny New Holland serii TC z adapterami do zbioru zbóż i kukurydzy Fot. J. Przyrowski

Produkowane w Płocku kombajny New Holland serii TC z adapterami do zbioru zbóż i kukurydzy Fot. J. Przyrowski

Wszystkie elementy maszyn są spawane w specjalnych przyrządach, które pozwalają na wyeliminowanie błędów i dostarczenie do kolejnego etapu produktów najwyżej jakości. W procesie spawalniczym wykorzystywane są gazy szlachetne (m.in. argon), zapewniające połączeniom spawalniczym wysoką jakość i wytrzymałość. Po spawaniu poszczególne elementy trafiają do malarni, a następnie na odpowiednie dla danego modelu linie montażowe. Pierwszym krokiem na linii montażowej jest zmontowanie głównych zespołów roboczych, które później są przekazywane na linię, z której zjeżdża kompletna maszyna. Składa się ją z kilkunastu zespołów i podzespołów oraz oprzyrządowania. Ostatnim etapem produkcji jest sprawdzenie gotowej maszyny na specjalnym stanowisku pomiarowym, na którym bada się prawidłowe działanie wszystkich jej zespołów i funkcji. Dopiero po prawidłowej weryfikacji maszyny są kierowane do sprzedaży.

W ofercie New Holland znajduje się wielkogabarytowa prasa kostkująca Bigbaler 1290 Fot. J. Przyrowski

W ofercie New Holland znajduje się wielkogabarytowa prasa kostkująca Bigbaler 1290 Fot. J. Przyrowski

Zależy nam na tym, aby nasi obecni i przyszli klienci mogli się przekonać, jak powstają maszyny, z których korzystają w czasie żniw. Mogą na własne oczy zobaczyć, że dokładamy wszelkich starań i cały czas dążymy do udoskonalania zarówno naszych maszyn, jak i procesu ich produkcji – komentuje Tomasz Wieja, Marketing Manager New Holland. – Aby wziąć udział w Dniach Otwartych, należy skontaktować się z najbliższym dealerem New Holland i zarezerwować miejsce. Jest to doskonała okazja do poznania marki „od kuchni”. Podczas każdej edycji Dni Otwartych fabryki w Płocku korzystało blisko 600 klientów. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych – dodaje Wieja.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu