Listopad
12
10:22
Imieniny:
Konrada, Renaty, Witolda
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Relacje

Dni Pola Agrochestu w strugach deszczu

Dodane 27 maja 2015 o 14:46   Autor: Remigiusz Waligóra
Podczas Dni Pola zorganizowanych przez Agrochest rolnikom doradzał prof. dr hab. Marek Korbas (Fot. R. Waligóra)

20 maja w Stadninie Koni Iwno w miejscowości Siedlce odbyły się Dni Pola  zorganizowane przez Firmę Agrochest i Polskie Składy Rolne. Podczas spotkania doradcy z Agrochestu przedstawili swoje rozwiązania w zakresie doboru odmian do warunków glebowych czy sposobu doboru środków ochrony roślin. Natomiast przedstawiciele firm współpracujących zaprezentowali swoje odmiany, technologie ochrony oraz programy nawożenia. 

Na poletkach można było obejrzeć 21 odmian rzepaku ozimego, w tym odmiany dystrybuowane przez Agrochest: DK Excellium (Monsanto Polska), Mescal (Limagrain), Oriolus (Rapool) czy Jumper (Bayer). W spotkaniu wzięły także udział firmy z branży nawozowej współpracujące z Agrochestem (Grupa Azoty, K+S Polska, Yara Poland, Fosfan, Timac Agro, Intermag czy P.P.C. Adob). W oparciu o ich produkty prowadzono nawożenie poletek pokazowych. Uczestnicy Dni Pola mieli także okazję obejrzeć efekty stosowania programów ochrony firm Bayer CropScience i BASF Polska, oraz rozwiązań proponowanych przez Agrochest.

Obecny na spotkaniu prof. dr hab. Marek Korbas z IOR-PIB w Poznaniu, zalecał wykonywanie zabiegów ochrony zbóż i rzepaku w oparciu o różne substancje czynne i produkty. Dużym ułatwieniem jest korzystanie z gotowych programów ochrony.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Listopad, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu