Październik
11
01:11
Imieniny:
Krystyny, Maksa, Serafiny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Dni Pola firmy Ampol-Merol

Dodane 23 czerwca 2017 o 13:37   Autor: Redakcja
IMG_8826

20 czerwca br. w miejscowości Niedźwiedź k. Wąbrzeźna w województwie kujawsko-pomorskim odbyły się firmowe Dni Pola firmy Ampol-Merol. Uczestnicy mogli obejrzeć bogatą kolekcję odmian zbóż, rzepaku, jak również roślin motylkowych, oraz zapoznać się z technologią ich uprawy.

Wszechstronną ofertę Ampol-Merol zapewnia jej kooperacja z największymi producentami sprawdzonych marek nasion i środków produkcji – nawozów i środków ochrony roślin, a także intensywny rozwój własny. – Jako producent i dystrybutor materiału siewnego wykorzystujemy specjalistyczną wiedzę i współpracujemy z jednostkami certyfikującymi, selekcjonujemy tylko ten materiał siewny, który ma najlepszy dostępny na europejskim rynku potencjał genetyczny. Do sprzedaży własnej dopuszczamy tylko te odmiany, które uzyskały pozytywne wyniki na koniec cyklu wieloletnich siewów testowych, i które wyróżniają się bardzo dobrym przystosowaniem do polskich, zmiennych warunków klimatycznych – informował Grzegorz Kopeć, dyrektor ds. innowacji produktowych.

Taką drogę przeszły m.in. odmiany rzepaku ozimego: Admiral, Apanaci, SY Samoa, PT234, które były prezentowane podczas zwiedzania pól demonstracyjnych i zajmują czołowe miejsca w ofercie handlowej firmy. Większość proponowanych odmiany to odmiany mieszańcowe, jedynie Apanaci jest odmianą populacyjną, liniową. – Miąższość, czyli wysokość zawiązywania łuszczyn, u tej odmiany jest porównywalna do tej, jaka cechuje odmiany hybrydowe. W związku z tym, decydując się na jej uprawę można uzyskać wysokie plony z odmiany liniowej o walorach charakterystycznych dla hybrydy – podkreślał Łukasz Winiecki, dyrektor działu nasion.

Podczas lustracji pól zaprezentowano również technologie i środki uprawy, w tym nawożenia doglebowego i dolistnego oraz ochrony rzepaku i zbóż, głównie pszenżyta ozimego – polecane przez zespół doradców firmy Ampol-Merol. Omówiono szczegółowe programy zaopatrzenia roślin we wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, w zależności od zasobności pola i poziomu planowanego plonu, z zastosowaniem m.in. produktów z linii MacroSpeed® oraz Agravita®.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Październik, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu