Lipiec
18
10:00
Imieniny:
Kamila, Karoliny, Roberta
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Relacje

Doświadczenia na Agrobudziejewie

Dodane 8 lipca 2015 o 11:14   Autor: Remigiusz Waligóra
chemirol, Robert Oliwa
Na Dniach Pola w Budziejewie dużym zainteresowaniem cieszyły się poletka z obniżoną normą siewu. Na zdjęciu Robert Oliwa (po lewej) dyskutujący z uczestnikami spotkania na temat prowadzenia łanu (Fot. R. Waligóra)

Chemirol na Dniach Pola w Budziejewie (woj. wielkopolskie) pokazał mnóstwo doświadczeń z ochroną, biostymulacją oraz nawożeniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także poletka z gęstościami siewu rzędowego rzepaku ozimego. W sumie organizatorzy prowadzą 1200 kombinacji na 3600 poletkach na powierzchni 4,5 ha. Podczas spotkania można było obejrzeć część z nich i dowiedzieć się o bogatej ofercie, nowościach i promocjach odmianowych rzepaku czy zbóż.

Skuteczność środków ochrony roślin można było zobaczyć na poletkach doświadczalnych w różnych kombinacjach. Były poletka z jedno-, dwu- i trzyzabiegową ochroną fungicydową i w różnych wariantach odchwaszczania albo regulacjach wysokości łanu, czy też różnych dawkach nawożenia.

Promowana była odmiana rzepaku ozimego Rohan, którą doradcy z Chemirolu polecali na gleby lekkie i mozaikowe, a nowością był Amazon z genem Rlm7, czyli z odpornością na suchą zgniliznę. W pszenicy ozimej nowością wśród odmian jest Montana (E) o wysokim potencjale plonowania, w pszenżycie ozimym Toledo, a w życie mieszańcowym – SU Cossani, który w niemieckich badaniach urzędowych otrzymał najwyższą notę za wysokość plonowania.

Na poletkach można było obejrzeć plantacje z kilkoma odmianami rzepaku ozimego sianego punktowo w obsadzie od 30 do 59 szt./m2 z uwzględnieniem szerokości międzyrzędzi 45 albo 60 cm oraz dowiedzieć się o agrotechnice prowadzenia takiego łanu w zależności od przebiegu pogody.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu