Luty
16
10:03
Imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Drzwi resortu są zawsze otwarte dla przedstawicieli rolników

Dodane 12 lutego 2015 o 08:41   Źródło: minrol.gov.pl
sawicki izdebski
(Fot. MRiRW)

– Drzwi resortu są zawsze otwarte dla przedstawicieli rolników – podkreślił minister Marek Sawicki po ostatnim spotkaniu z rolnikami, jakie odbywało się wczoraj w ministerstwie.

Osiągnięciem porozumienia zakończyły się wczorajsze rozmowy ministra Sawickiego z przedstawicielami rolników. 17 organizacji uczestniczących w spotkaniu, z którego po 20 minutach wyszli: przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski oraz Wojciech Mojzesowicz, ustaliło z ministrem powołanie 6 zespołów roboczych. Ich zadaniem będzie wypracowanie rozwiązań dotyczących problemów na poszczególnych rynkach rolnych.

 Cieszę się, że tej sytuacji udało się przeprowadzić ważne i trudne rozmowy z 17 organizacjami reprezentującymi rolników – powiedział po zakończeniu rozmów minister Sawicki.

Szef resortu rolnictwa dodał także, że organizator środowych protestów nie wysłuchał nawet propozycji przedstawionych przez ministerstwo, ani opinii przedstawicieli pozostałych organizacji i związków rolników.

Pierwsze wyniki prac zespołów zostaną przedstawione już 21 lutego br. Minister Sawicki zwrócił uwagę, że rozwiązania muszą być zgodne z prawem krajowym i oczywiście z prawem unijnym, z mechanizmami Wspólnej Polityki Rolnej oraz dostosowane do możliwości finansowych państwa.

Przedstawiciele 17 organizacji i związków zawodowych rolników oraz przetwórców uczestniczyć też będą w przygotowaniu propozycji ustawy o Trójstronnej Komisji Dialogu Społecznego w Rolnictwie.

– To tam powinien mieć miejsce cywilizowany dialog o trudnych problemach. Trudne sprawy możemy rozwiązać w sposób cywilizowany. Rokosz i wyjście z sali chwilowo może i dodaje animuszu, ale nie rozwiązuje problemu – podkreślił minister Sawicki.

Zgodnie z zapowiedziami wczoraj cały dzień odbywały się rozmowy z przedstawicielami rolników. W pierwszym uczestniczyli młodzi rolnicy ze Związku Zawodowego Centrum Narodowego Młodych Rolników. Dyskutowano o możliwościach jakie dają rozwiązania przyjęte w nowym PROW na lata 2014–2020. Dla tej grupy beneficjentów przeznaczonych zostało 585 mln euro. Dodatkowo są jeszcze 23 mln euro z obecnej perspektywy finansowej.

Kolejną grupą, z którą minister Sawicki prowadził rozmowy byli przedstawiciele organizacji zrzeszonych w COPA-COGECA.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Luty, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

Brak wydarzeń w wybranym dniu