Lipiec
14
18:50
Imieniny:
Kamili, Kamila, Marcelego
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

EuroAgro – targi rolnicze we Lwowie

Dodane 17 listopada 2016 o 15:49   Źródło: mat. prasowy Targi Kielce
????????????????????????????????????

We Lwowie rozpoczęły się pierwsze Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro, organizowane przez Targi Kielce oraz ukraińską spółkę Gal-Expo. Uczestniczy w niej blisko 100 wystawców, z czego 24 firmy reprezentują polskich producentów sektora rolniczego.

– Rozpoczynające się dzisiaj targi są drogą do zdobycia rynku Ukrainy. Nie tylko samymi produktami, ale również dzięki nowym kontaktom i wymianie doświadczeń, czego tutaj potrzebujemy – powiedział podczas uroczystości otwarcia targów EuroAgro Lwów Oleg Syniutka, przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. – Okręg lwowski jest bramą do wejścia na cały rynek ukraiński, który jest potężny i otwarty na zagospodarowanie, szczególnie w sektorze rolniczym – dodał.

Dwa lata trwały przygotowania prowadzone przez Targi Kielce i partnerów ukraińskich zainteresowanych zainteresowanymi zorganizowaniem targów we Lwowie.

Nasze doświadczenie to 25 lat organizacji targów i wystaw. Choć podsumowywać targi będziemy mogli dopiero w sobotę, to patrząc na pierwszy dzień, widać, że pomysł był dobry, bo został również dobrze przyjęty. Hala i stoiska zaczynają się zapełniać zwiedzającymi  – mówił Dariusz Michalak, dyrektor Grupy Projektów w Targach Kielce podczas konferencji prasowej w ośrodku wystawienniczym Pivdennyi Expo we Lwowie. – Jesteśmy jedynym polskim ośrodkiem wystawienniczym, który samodzielnie zajmuje się organizacją targów poza granicami naszego kraju. Mamy doświadczenie w organizacji targów w Kijowie czy Budapeszcie. Rozpoczynając tradycję targów we Lwowie, oczywiście w przypadku sukcesu chcemy ją kontynuować i myślimy o innych branżach, z którymi możemy współpracować – dodał.

Zarówno goście, jak i zwiedzający, którzy zdecydowali się wziąć udział w targach EuroAgro oraz towarzyszących im konferencjach skupionych w ramach programu Dni Polskiego Rolnictwa widzą potencjał w tego rodzaju wydarzeniach. Rolnictwo ukraińskie ma ogromny potencjał, ale by się rozwijać potrzebuje również wsparcia i to szansa dla polskich przedsiębiorców, aby od obwodu lwowskiego rozpocząć międzynarodową współpracę w sektorze rolniczym.

– Bez partnerskiej współpracy polsko-ukraińskiej – Targów Kielce, spółki Gal-Expo i oddziału agroturystycznego obwodu lwowskiego, to wydarzenie by się nie odbyło. Dziękuję Targom Kielce za organizację tej wystawy i mam nadzieję, że to dopiero początek – tymi słowami gubernator obwodu lwowskiego zakończył swoje przemówienie podczas otwarcia Targów.

Targi EuroAgro Lwów są wynikiem współpracy Targów Kielce i spółki akcyjnej Gal-Expo. Rozpoczynające się dziś wydarzenie potrwa do soboty 19 października.

W ośrodku wystawienniczym Pivdennyi Expo we Lwowie swoje produkty prezentuje blisko 100 wystawców z Polski i Ukrainy. Wśród 24 reprezentantów polskich producentów sektora rolniczego są między innymi takie firmy jak Agro-Line, Bury, Staltech, Bin, Swimmer. W hali wystawienniczej prezentowany jest sprzęt i maszyny rolnicze, brony, pługi, opryskiwacze, nasiona, wyposażenie budynków inwentarskich. Zainteresowaniem zwiedzających cieszy się również konferencja „Polsko-ukraińska współpraca w przemyśle i sektorze rolno-spożywczym”. Organizatorami konferencji zawartej w programie Dni Polskiego Rolnictwa jest Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie oraz Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód. Silne aspekty polskiego rynku produkcji rolno-spożywczej, integracja polskiego rynku produkcji rolnej z unijnym oraz wskazanie dobrych praktyk w tej materii są ważnymi punktami programu Dni Polskiego Rolnictwa.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu