Kwiecień
05
01:59
Imieniny:
Ady, Celestyny, Ireneusza
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

Aktualności

EuroAgro – targi rolnicze we Lwowie

Dodane 17 listopada 2016 o 15:49   Źródło: mat. prasowy Targi Kielce

We Lwowie rozpoczęły się pierwsze Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro, organizowane przez Targi Kielce oraz ukraińską spółkę Gal-Expo. Uczestniczy w niej blisko 100 wystawców, z czego 24 firmy reprezentują polskich producentów sektora rolniczego.

– Rozpoczynające się dzisiaj targi są drogą do zdobycia rynku Ukrainy. Nie tylko samymi produktami, ale również dzięki nowym kontaktom i wymianie doświadczeń, czego tutaj potrzebujemy – powiedział podczas uroczystości otwarcia targów EuroAgro Lwów Oleg Syniutka, przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. – Okręg lwowski jest bramą do wejścia na cały rynek ukraiński, który jest potężny i otwarty na zagospodarowanie, szczególnie w sektorze rolniczym – dodał.

Dwa lata trwały przygotowania prowadzone przez Targi Kielce i partnerów ukraińskich zainteresowanych zainteresowanymi zorganizowaniem targów we Lwowie.

Nasze doświadczenie to 25 lat organizacji targów i wystaw. Choć podsumowywać targi będziemy mogli dopiero w sobotę, to patrząc na pierwszy dzień, widać, że pomysł był dobry, bo został również dobrze przyjęty. Hala i stoiska zaczynają się zapełniać zwiedzającymi  – mówił Dariusz Michalak, dyrektor Grupy Projektów w Targach Kielce podczas konferencji prasowej w ośrodku wystawienniczym Pivdennyi Expo we Lwowie. – Jesteśmy jedynym polskim ośrodkiem wystawienniczym, który samodzielnie zajmuje się organizacją targów poza granicami naszego kraju. Mamy doświadczenie w organizacji targów w Kijowie czy Budapeszcie. Rozpoczynając tradycję targów we Lwowie, oczywiście w przypadku sukcesu chcemy ją kontynuować i myślimy o innych branżach, z którymi możemy współpracować – dodał.

Zarówno goście, jak i zwiedzający, którzy zdecydowali się wziąć udział w targach EuroAgro oraz towarzyszących im konferencjach skupionych w ramach programu Dni Polskiego Rolnictwa widzą potencjał w tego rodzaju wydarzeniach. Rolnictwo ukraińskie ma ogromny potencjał, ale by się rozwijać potrzebuje również wsparcia i to szansa dla polskich przedsiębiorców, aby od obwodu lwowskiego rozpocząć międzynarodową współpracę w sektorze rolniczym.

– Bez partnerskiej współpracy polsko-ukraińskiej – Targów Kielce, spółki Gal-Expo i oddziału agroturystycznego obwodu lwowskiego, to wydarzenie by się nie odbyło. Dziękuję Targom Kielce za organizację tej wystawy i mam nadzieję, że to dopiero początek – tymi słowami gubernator obwodu lwowskiego zakończył swoje przemówienie podczas otwarcia Targów.

Targi EuroAgro Lwów są wynikiem współpracy Targów Kielce i spółki akcyjnej Gal-Expo. Rozpoczynające się dziś wydarzenie potrwa do soboty 19 października.

W ośrodku wystawienniczym Pivdennyi Expo we Lwowie swoje produkty prezentuje blisko 100 wystawców z Polski i Ukrainy. Wśród 24 reprezentantów polskich producentów sektora rolniczego są między innymi takie firmy jak Agro-Line, Bury, Staltech, Bin, Swimmer. W hali wystawienniczej prezentowany jest sprzęt i maszyny rolnicze, brony, pługi, opryskiwacze, nasiona, wyposażenie budynków inwentarskich. Zainteresowaniem zwiedzających cieszy się również konferencja „Polsko-ukraińska współpraca w przemyśle i sektorze rolno-spożywczym”. Organizatorami konferencji zawartej w programie Dni Polskiego Rolnictwa jest Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie oraz Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód. Silne aspekty polskiego rynku produkcji rolno-spożywczej, integracja polskiego rynku produkcji rolnej z unijnym oraz wskazanie dobrych praktyk w tej materii są ważnymi punktami programu Dni Polskiego Rolnictwa.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Kwiecień, 2020

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu