Październik
11
01:06
Imieniny:
Krystyny, Maksa, Serafiny
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

FL E – nowa seria ładowaczy czołowych Claas

Dodane 2 stycznia 2018 o 14:10   Źródło: mat. prasowy Claas
297061 - 3

Firma Claas wzbogaca swoja ofertę o nową generację ładowaczy czołowych. Na rynku, obok dobrze znanych serii FL i FL C, które zostały doposażone w wiele nowych funkcji zapewniających lepszy komfort pracy i większą wydajność, pojawiła się zupełnie nowa podstawowa seria FL E.

Ładowacze czołowe serii FL E są prostymi i jednocześnie wysoce wydajnymi maszynami, przeznaczonymi do współpracy z ciągnikami o mocy od 45 do 120 KM. Mogą być montowane na ciągniku za pomocą mechanicznego systemu samopoziomującego ze sprawdzonym systemem ręcznego ryglowania typu FITLOCK. Dzięki tym rozwiązaniom montaż i demontaż ramion jest prosty i łatwy. Automatyczny system blokowania na uchwycie osprzętu zapewnia wygodny montaż łyżek i innego osprzętu czołowego. Mechaniczny system blokuje się automatycznie, gdy ramka jest przechylona. Dzięki temu operator nie musi opuszczać kabiny po raz drugi. Ładowacze serii FL E opcjonalnie są dostępne z dodatkowymi przyłączami hydraulicznymi do trzeciej funkcji, która umożliwia użycie chwytaków lub innych narzędzi hydraulicznych. Sprawdzony system tłumienia wibracji SHOCK ELIMINATOR zapobiega wstrząsom podczas transportu ciężkich ładunków na ładowaczu czołowym.

Zmodyfikowana seria FL C

Podstawowa wersja ładowaczy czołowych serii FL C ze zintegrowanym mechanicznym systemem samopoziomującym została zmodyfikowana w celu podniesienia wygody użytkowania i zwiększenia wydajności pracy. Dzięki ulepszeniom seria FL C dorównuje zaawansowanej serii FL. Seria modeli FL C została rozszerzona o model FL 140 C, w którym wysokość załadunku zwiększono do 4,5 m. We wszystkich nowych modelach FL C przewody hydrauliczne są prowadzone wewnątrz ramy, co chroni je przed uszkodzeniem i zwiększa ich żywotność. Podobnie jak modele serii FL, maszyny nowej serii FL C mają również nogi podporowe, które składają się pod ramionami podnośnika. Ramiona podnoszące ładowacza czołowego są instalowane i demontowane za pomocą sprawdzonego, w pełni automatycznego systemu FITLOCK. Podobnie jak w serii FL, modele FL 60 C do FL 120 C mogą być opcjonalnie wyposażone w mocniejsze siłowniki podnoszenia, zwiększające udźwig o około 300 kg w porównaniu ze standardową wersją.

Nowa generacja ładowaczy czołowych serii FL

Nowa generacja serii FL oferuje maksymalny wybór opcji wyposażenia dla szczególnie wymagających aplikacji. W przeciwieństwie do modeli FL C, wszystkie ładowarki czołowe FL są wyposażone w znane opcje wyposażenia poprawiające wydajność. Należą do nich sprawdzone hydrauliczne połączenia samopoziomujące PCH, automatyczny system powrotu łyżki ACS i system SCS, który synchronizuje trzecią funkcję z napełnianiem i wysypywaniem. System SCS zapewnia dodatkową wygodę i zwiększa szybkość pracy. System SCS jest odpowiedni do zastosowań obejmujących łyżki chwytakowe i podobne przystawki, ponieważ zrzucanie i otwieranie chwytaka nie musi odbywać się oddzielnie po kolei. Modele od FL 60 do FL 120 można teraz opcjonalnie wyposażyć w mocniejsze siłowniki podnoszące, zwiększając udźwig o około 300 kg w porównaniu ze standardową wersją.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Październik, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu