Listopad
13
05:31
Imieniny:
Arkadii, Krystyna, Stanisławy
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Goweil Vario-Master w Pienicach

Dodane 2 września 2015 o 11:37   Autor: Jan Przyrowski
Przewoźna praso owijarka Goweil Vario-Master to najnowoczesniejsza tego typu maszyna w Europie (Fot. J. Przyrowski)

W trakcie jubileuszowej piątej edycji „Biogazowej Kukurydzy” w gospodarstwie braci Olkowskich w Pienicach (woj. mazowieckie) odbył się pierwszy w kraju pokaz balotowania zielonki z kukurydzy z wykorzystaniem prasy Goweil Vario-Master.

Właścicielem tej unikatowej, najnowocześniejszej obecnie w Europie prasy jest Grupa Paszowa Agrohurt z Andrzejewa. Do tej pory w ramach podpisanych umów z cukrowniami świadczyła usługi w zakresie balotowania wysłodków buraczanych. W Pienicach zademonstrowano jej przydatność do formowania bel zielonki z kukurydzy z przeznaczeniem na kiszonkę.

Przybyli do Pienic rolnicy mieli okazję obejrzeć zbiór kukurydzy za pomocą sieczkarni zbierających Claas i John Deere oraz balotowanie zebranej masy za pomocą prasoowijarki Goweil Vario-Master.

Zebrana masa kukurydzy jest wyładowywana z przyczepy do kosza przyjęciowego prasy. Dwa podłogowe przenośniki listwowe transportują je do podajników ślimakowych, które kierują ją do komory prasowania. Uformowana w komorze prasowania bela zielonki jest 6-krotnie owijana siatką, następnie trafia na owijarkę, gdzie następuje jej 26-krotne szczelne owinięcie folią. Owinięta folią bela spada z pochylni na ziemię.

J. Przyrowski


 

30 sierpnia, w trakcie jubileuszowej piątej edycji „Biogazowej Kukurydzy” w gospodarstwie braci Olkowskich w Pienicy (woj. mazowieckie), odbył się pierwszy w kraju pokaz balotowania zielonki z kukurydzy z wykorzystaniem prasy Goweil Vario-Master. Więcej: TUTAJ

Ostatnio dodane:

Komentarze

Listopad, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu