Sierpień
16
13:23
Imieniny:
Joachima, Nory, Stefana
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Innowacyjny system “Smart Ploughing”: Srebrny Medal targów AGRITECHNICA 2017

Dodane 13 listopada 2017 o 08:24   Źródło: mat. prasowy KUHN
Comparatif avec-sans Smart Ploughing

Najnowsza innowacja firmy KUHN: “Smart Ploughing” polega na automatycznym i indywidualnym podnoszeniu każdego korpusu pługa, dzięki specjalnemu systemowi cięgien całkowicie wbudowanych w ramę. Z myślą o większym komforcie obsługi i maksymalnej precyzji pracy, podnoszenie korpusów jest sterowane przez GPS.

Geolokalizacja pługów umożliwia zautomatyzowanie punktu wejścia i wyjścia korpusów pługa z bruzdy, co zapewnia uzyskanie jednorodnej i powtarzalnej jakości, niezależnie od warunków pracy i kształtu pola.

System sterowania sekcjami roboczymi pługa (Section Control), który został zgłoszony przez firmę KUHN do opatentowania jest krokiem milowym w dziedzinie orki. Świadczy o tym przyznanie tej innowacji srebrnego medalu targów AGRITECHNICA 2017.

System “Smart Ploughing” zapewnia jednakową jakość orki na całej powierzchni pola. Szybkie i bardzo płynne podnoszenie kolejnych korpusów dojeżdżających do końca pola eliminuje pozostawianie „zygzakowatej” linii zakończenia orki. Nakładka na uwrociu zostaje ograniczona do minimum, co zapewnia dokładne przykrycie resztek pożniwnych oraz zmniejsza ugniatanie gleby ze względu na wyeliminowanie zbędnych manewrów w tym newralgicznym obszarze pola.

Ustalenie wyraźnej granicy pomiędzy zaoraną glebą a uwrociem pozwala znacznie zmniejszyć wstrząsy i odbijanie pługa podczas orania poprzeczniaków.

Automatyczne podnoszenie korpusów za pomocą GPS ułatwia wykonanie orki i pozwala kierowcy skoncentrować się w pełni na prowadzeniu ciągnika.

Zmniejszenie liczby manewrów na uwrociach wpływa korzystnie na cały proces uprawy gleby, ponieważ nie ma już potrzeby poziomowania lub ham­­­owania na końcu pola. Ten nowy, łatwiejszy w obsłudze pług oznacza, że ​​idealnie wykonana orka nie wymaga już wieloletniej praktyki operatora.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu