Sierpień
17
10:48
Imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Koncepcyjny projekt Husqvarna dla parków miejskich przyszłości

Dodane 4 grudnia 2017 o 13:57   Źródło: mat. prasowy Husqvarna
Husqvarna Solea Concept (3)
Fot. Husqvarna AB

Szacuje się, że do 2030 roku miasta na całym świecie będą miały coraz więcej mieszkańców, a co za tym idzie, coraz więcej parków. Z myślą o zarządzaniu rosnącą ilością zieleni w miastach, z możliwie najmniejszym wpływem na naturę oraz osoby odwiedzające parki, Husqvarna stworzyła koncepcyjny projekt Solea.

System autonomicznych kosiarek to zupełnie nowe, bezpieczne i wydajne rozwiązanie, które wynosi pielęgnacje miejskiej zieleni na zupełnie nowy poziom. Koncept obejmuje zestaw czujników rozsianych po parku, system dziewięciu unoszących się nad ziemią autonomicznych kosiarek automatycznych, chmurę wyposażoną w sztuczną inteligencję, drona zwiadowczego, a także autonomicznego drona transportowego, który dostarczy zespół kosiarek w wyznaczone miejsce.

Koncept Husqvarna Solea okrywa możliwości profesjonalnej pielęgnacji terenów zieleni przyszłości. Jest to możliwe dzięki połączeniu najnowszej technologii, z doświadczeniem firmy Husqvarna, a także dzięki analizie raportu firmy Husqvarna dot. przyszłość parków miejskich. W raporcie stwierdzono, że liczba terenów zieleni na obszarach miejskich wzrośnie do 2030 r. Pojawią się także nowe rodzaje ogrodów umiejscowione m.in. na dachach budynków, co przyczyni się do zintensyfikowania obsługi i konserwacji zupełnie nowej zieleni miejskiej. Husqvarna Solea jest odpowiedzią na to wyzwanie. To autonomiczny i ekologiczny system do profesjonalnej pielęgnacji trawników, który będzie dbał o trawniki przez całą dobę, a do jego obsługi wymagany będzie jedynie minimalny nakład pracy operatora. Dzięki niemu firmy profesjonalnie zajmujące się pielęgnacją krajobrazu miejskiego będą mogły skupić się na bardziej wymagających zadaniach.

Husqvarna Solea – jak to działa?

System składa się z pięciu elementów: drona zwiadowczego, czujników na stałe umieszczonych w parku, drona transportowego, autonomicznych kosiarek automatycznych i chmury wyposażonej w sztuczną inteligencję.

Dron zwiadowca jest wyposażony w czujniki do skanowania obszaru i zbiera dane z terenów zieleni. Następnie przesyła te informacji do chmury zarządzanej przez sztuczną inteligencję,

Umieszczone na stałe w parku czujniki nieustannie gromadzą dane, aby wspomóc system w celu stworzenia całościowego obrazu potrzeb i kondycji parku,

Wyposażona w sztuczną inteligencję chmura umożliwia oszacowanie czasu i ustalenie jednostek niezbędnych do wykonania pracy w parkach,

Dron transportowy odbiera z chmury współrzędne lokalizacji i priorytetową trasę różnych obszarów, w których musi podjąć pracę, a następnie transportuje autonomiczne kosiarki i drona zwiadowcę do miejsc wykonywania pracy. Podczas lotu ładuje kosiarki i zwiadowcę. W czasie, gdy nie jest używany, a także w trakcie lotu, jest zasilany energią słoneczną,

Dziewięć kosiarek autonomicznych może pracować indywidualnie lub w grupie. Przemieszczają się, unosząc się 3–5 cm nad ziemią (w zależności od ustawień). Centralny wentylator w kanale powietrznym w połączeniu z dodatkowymi małymi wentylatorami w każdym rogu sprawia, że kosiarki są zwinne i precyzyjne. Podczas pracy kosiarki stale komunikują się ze sobą, a dron zwiadowca wspiera ich pracę z lotu ptaka. Przewiduje ruch w parku i inne zmiany, które mogą mieć wpływ na prace konserwacyjne.Husqvarna Solea Concept (4)

Zadania są przesyłane do chmury wyposażonej w sztuczną inteligencję, aby obliczyć efekty pracy i zaktualizować stan parku i maszyn.

Specyfikacja produktu

Husqvarna Solea to dziewięć autonomicznych kosiarek automatycznych. Każda kosiarka wyposażona jest w 20 małych obrotowych diamentowych ostrzy o szerokości cięcia 340 mm, przy całkowitej szerokości cięcia 306 cm (9×340 mm). System zawieszenia umożliwia szybkie cięcie bez skalpowania trawnika. Przy maksymalnej prędkości, zakładając prace wszystkich dziewięciu kosiarek jednoczenie, koszenie trawnika o powierzchni około 10 000 m2 zajmie około 8 minut.

Ze względów bezpieczeństwa każda kosiarka jest wyposażona w czujniki rozpoznawania obiektów i monitorowania stanu trawnika oraz czujniki wilgotności i odżywienia gleby. Kosiarki są ładowane przez solarną membranę, która znajduje się na ich obudowie. Mogą być także ładowane za pośrednictwem drona transportowego podczas wykonywania zadań i między nimi.

Autonomiczny dron transportowy o średnicy 150 cm i wysokości 80 cm jest zbudowany z włókna węglowego o bardzo lekkiej strukturze. Górna jego część jest pokryta membraną z ogniw słonecznych, które wspomagają szybkie ładowanie indukcyjne odbywające się w bazie drona.

Nazwa Solea pochodzi od ryby – soli. Jej cechą charakterystyczną jest to, że unosi się w wodzie, używając minimalnej energii. Koncepcja projektowa Husqvarna Solea została pokazana na międzynarodowym wydarzeniu Silent City, które firma Husqvarna zorganizowała już po raz trzeci. Na spotkaniu poruszane były tematy dot. przyszłości krajobrazu miejskiego. Spotkanie odbyło się w Edynburgu, w Wielkiej Brytanii. Koncepcja Solea opiera się na pomysłach dotyczących przyszłość krajobrazu miejskiego i obecnie nie ma planów na jej produkcję.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu