Lipiec
19
11:29
Imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Relacje

Lustracja jęczmienia przed zbiorem

Dodane 10 września 2014 o 12:22   Autor: Remigiusz Waligóra
Uczestnicy spotkania jednoznacznie stwierdzili, że zbyt późny zbiór jęczmienia ozimego powoduje straty podczas zbioru, dlatego zalecali przyspieszenie omłotu
Lustracja polowa jęczmienia ozimego w miejscowości Michalcza (Fot. R. Waligóra)

Na spotkaniu 3 lipca w miejscowości Michalcza, gdzie wspólnie z dr. Witoldem Szczepaniakiem z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz przedstawicielami firm, lustrowaliśmy pola z jęczmieniem ozimym w miejscowości Michalcza. Jęczmień ozimy wszystkich odmian w chwili lustracji był już gotowy do zbioru, co też uczestnicy spotkania zauważyli i zalecali zbiór.

– Długość kłosów jęczmienia nie jest wyrównana. Ponadto placowo widać, że niektóre odmiany gorzej zniosły zimę, zwłaszcza mieszańcowe . Widoczna jest także redukcja górnych dwóch pięterek, co może być wynikiem opóźnienia drugiej dawki azotu. Trudno oczekiwać spektakularnych wyników w plonie, jeżeli w wielu rejonach, zwłaszcza Wielkopolski, w okresie dużego zapotrzebowania na wodę (maj-czerwiec), spadło zaledwie 30 litrów deszczu na metr kwadratowy – zwracał uwagę podczas lustracji dr Witold Szczepaniak.

3 lipca 2014 r. wraz z przedstawicielami firm nasiennych, chemicznych, nawozowych i mikrobiologicznych lustrowaliśmy doświadczenia koordynowane przez Redakcję Agrotechnika. W miejscowości Michalcza obejrzeliśmy pola z jęczmieniem ozimym (odmiany hybrydowe i konwencjonalne), w miejscowości Mieczewo z żytem ozimym hybrydowym i populacyjnym, kukurydzą (różne technologie nawożenia, ochrony i odmiany) oraz ziemniakami (technologie nawożenia i ochrony).

Fot. R. Waligóra

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu