Listopad
13
05:32
Imieniny:
Arkadii, Krystyna, Stanisławy
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Relacje

M7 – nowa seria ciągników Kubota

Dodane 29 września 2014 o 16:56   Autor: Jan Przyrowski
Kubota M7 7 171 o mocy 170 KM (Fot. J. Przyrowski)

26 września odbyła się we Francji prezentacja nowej serii ciągników Kubota, oznaczonej symbolem M7. Produkowane w nowo wybudowanej fabryce we francuskiej Dunkierce traktory trafią na rynek w przyszłym roku.

Nowa seria ciągników Kubota obejmuje trzy modele pojazdów o mocy 96, 110 i 125 kW ( 130, 150 i 170 KW) w trzech wersjach wyposażenia: Standard, Premium i Premium CVT. Pierwsza wersja jest adresowane do odbiorców, którzy preferują umiarkowaną cenę kosztem skromniejszego wyposażenia, druga i trzecia do użytkowników, którzy cenią sobie komfort i łatwość wspomaganej komputerowo obsługi.

W układzie przeniesienia napędu serii M7 może być zastosowana przekładnia Power Shift lub – po raz pierwszy w ciągnikach marki Kubota – przekładnia bezstopniowa K-VT, umożliwiająca płynną zmianę prędkości jazdy w zakresie od 0 do 40 lub 50 km/h (w zależności od obowiązujących w danym kraju przepisów ruchu drogowego). Czterocylindrowe silnik Kuboty o pojemności 6100 cm3 dostarczają mocy i zapewniają siłę uciągu porównywalne z uzyskiwanymi z silników sześciocylindrowych, montowanych w ciągnikach konkurencji. Wydajny układ hydrauliki oraz trzypunktowe układy zawieszania narzędzi czołowy i tylny, a także masa własna ciągników wynosząca 6,5 t oraz rozstaw osi 2,26 m, umożliwiają współpracę z szerokim asortymentem maszyn współpracujących, stosowanych zarówno w pracach polowych, jak i w hodowli zwierząt. Pomimo znacznych wymiarów gabarytowych ciągniki M7 są bardzo zwrotne, dzięki czemu łatwo nimi manewrować na małej przestrzeni.

Nowa przeszklona trzysłupkowa kabina zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, ścięta maska stałą obserwację pracy maszyn i narzędzi zawieszanych czołowo, a szyberdach – sterowanego dżojstikiem ładowacza czołowego. Umieszczony na podłokietniku siedmio- lub dwunastocalowy (największy z dotychczas stosowanych) ekran dotykowy umożliwia łatwe programowanie funkcji silnika, przekładni i hydrauliki. Wyposażenie kabiny w czternaście lamp oświetlenia zewnętrznego daje nieograniczone możliwości pracy po zmroku.

Polska premiera serii M7 jest przewidywana w marcu przyszłego roku na kieleckim Agrotechu, natomiast pierwsze egzemplarze tych ciągników mają trafić do punktów dilerskich po żniwach.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Listopad, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu