Styczeń
19
09:05
Imieniny:
Erwiny, Henryka, Mariusza
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Minister rolnictwa o targach Polagra-Food

Dodane 16 września 2014 o 13:11   Źródło: minrol.gov.pl
minrol.gov.pl

Tradycyjnie już, na kilka dni przed otwarciem Międzynarodowych Targów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food, odbyła się w Warszawie wspólna konferencja ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego oraz prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.

– W jubileuszowym roku 25. lecia zmian w Polsce odbędzie się również jubileuszowa XXX edycja targów Polagra – podkreślił minister Marek Sawicki.

– Te jubileusze stały się doskonała okazją do zorganizowania międzynarodowej konferencji poświęconej 25. leciu przemian w polskim rolnictwie – poinformował szef resortu, dodając, że – przedstawimy podczas niej nie tylko dotychczasowy dorobek, ale także nasze plany na przyszłość związane z nowym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz nasze produkty regionalne, tradycyjne i rolnictwo ekologiczne.

Minister Marek Sawicki podkreślił role i znaczenie targów Polagra zwracając uwagę, że polska żywność zdobyła sobie w świecie uznanie, jako żywność o podwyższonej jakości.

Dlatego też podczas tych targów kolejne 209 produktów otrzyma znak Programu prowadzonego w resorcie „Poznaj Dobrą Żywność”.

Współuczestniczący w konferencji prezes Andrzej Byrt zwrócił uwagę na fakt, że spośród wszystkich, podstawowych działów gospodarki, to właśnie rolnictwo jest tym, który stale przynosi wciąż rosnący, dodatni bilans w handlu międzynarodowym.

Szef Międzynarodowych Targów Poznańskich poinformował, że w tegorocznej, jubileuszowej edycji targów Polagra, wraz z targami towarzyszącymi, weźmie udział około 1300 wystawców z 45 państw.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Styczeń, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu