Sierpień
18
22:56
Imieniny:
Bogusława, Bronisława, Ilony
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

New Holland po raz dziewiąty na najwyższym podium

Dodane 5 stycznia 2018 o 14:15   Źródło: mat. prasowy New Holland
Web

Znane są wyniki sprzedaży nowych ciągników rolniczych na polskim rynku.
Rok 2017 zakończył się dominacją marki New Holland, która po raz dziewiąty z rzędu została liderem z wynikiem 1516 sprzedanych maszyn. Śmiało można powiedzieć, że  New Holland to najlepiej postrzegana na krajowym rynku maszyn rolniczych marka ciągników.

Z danych Martin & Jacob Sp. z o.o. wynika, że najwyższy wskaźnik rejestracji odnotowano w grudniu – nowych właścicieli znalazło wtedy 2063 ciągników.
Miniony rok, podobnie jak lata ubiegłe, nie był łatwy dla branży rolniczej – mówi Adam Sulak, dyrektor handlowy New Holland. – Fakt, że w bardzo wymagających warunkach obejmujemy pozycję lidera już po raz dziewiąty, dowodzi, że maszyny New Holland cieszą się bardzo dużym zaufaniem użytkowników i mają opinię niezawodnych partnerów w pracach polowych. Po raz kolejny udowodniliśmy, że nasze produkty sprawdzają się w warunkach rynku polskiego. Mamy świadomość, że w trudnym dla rolników okresie każda inwestycja musi być przemyślana dwukrotnie. Dlatego stale inwestujemy w innowacje i udoskonalamy maszyny po to, by każda wydana złotówka przekładała się na maksymalną efektywność pracy w polu. Dziękujemy wszystkim naszym klientom za zaufanie i wybór produktów marki New Holland. To dzięki Wam od roku 2009 jesteśmy niezaprzeczalnym liderem rynku w zakresie sprzedaży nowych ciągników.

Z przedstawionych danych Martin & Jacob Sp. z o.o. wynika, że w zeszłym roku  sprzedano 10 255 nowych ciągników rolniczych. Liczba sprzedanych pojazdów ustalono na podstawie rejestracji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Wyniki wskazują na wyraźne prowadzenie grupy liderów, wśród których należy wymienić marki: New Holland, John Deere, Zetor oraz Kubota. Czołowi producenci łącznie sprzedali w tym roku 4982 ciągniki, co stanowi 48,58% całego wolumenu rejestracji.

W ostatnich 9 latach, od kiedy marka New Holland zajmuje pierwsze miejsce wśród producentów ciągników rolniczych,  22 063 niebieskie ciągniki znalazły właścicieli w polskich gospodarstwach.

– W nowym roku marka New Holland, będzie w dalszym ciągu walczyła o pozycję lidera rynku.  Przewidywany rynek ciągników będzie kształtował się na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym, co może wiązać się z ogólną sytuacją gospodarczą w kraju i na świecie. Ewentualne możliwości uzyskania przez rolników wsparcia finansowego ze środków unijnych będą miały wpływ na ilość rejestrowanych nowych ciągników rolniczych w Polsce. Zarówno rolnicy, jak i producenci maszyn czekają na bardziej dynamiczne wykorzystanie Programów Unijnych, które  w perspektywie roku 2018 pozwolą na odważniejsze inwestycje. Sądzimy, że procentowy rozkład sprzedaży ciągników z poszczególnych segmentów mocy nie ulegnie znaczącym zmianom i ciągniki średnich mocy będą wciąż wiodły prym. Z punktu widzenia producentów maszyn rolniczych jest to prognoza raczej optymistyczna – mówi Łukasz Chęciński, kierownik marketingu New Holland.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu