Marzec
18
21:26
Imieniny:
Edwarda, Narcyza, Zbysława
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Aktualności

Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu

Dodane 4 lipca 2014 o 13:13   Autor: Jan Przyrowski
KRUS konkurs plastyczny
(Fot. J. Przyrowski)

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego corocznie podejmuje zakrojone na szeroką skalę działania edukacyjne, mające na celu zapobieżenie wypadkom, którym ulegają dzieci w gospodarstwie rolnym.

Jednym z przykładów takich działań może być zorganizowany już po raz czwarty przez Kasę we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, adresowany do uczniów szkół podstawowych, doroczny Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi”, nad którym honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Motto IV edycji konkursu to: „Nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!” Zadaniem uczestników było więc wykonanie pracy plastycznej o tematyce związanej z zapobieganiem wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym. W szkołach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie, odbyły się spotkania pracowników Kasy z uczniami, mające na celu przygotowanie merytoryczne dzieci do zadania, ponieważ ocenie komisji zarówno etapów wojewódzkich, jak i centralnego, podlegały nie tylko walory artystyczne prac dzieci, ale też sposób zobrazowania idei konkursu.

Do konkursu przystąpiło ponad 36 400 uczniów z 2509 szkół. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas 0–3 i 4–6. Do etapu centralnego konkursu oddziały regionalne przekazały 96 prac, a Centralna Komisja Konkursowa, złożona z pracowników KRUS oraz przedstawicieli współorganizatora i patronów, wyłoniła 16 laureatów.

(Fot. J. Przyrowski)

(Fot. J. Przyrowski)

W pierwszej grupie wiekowej (klasy 0–3) I miejsce zajęła Karolina Sołtysiak ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Połajewie (woj. wielkopolskie), II – Kacper Staśkiewicz z Zespołu Szkół w Słobódce (woj. podlaskie), III – Karolina Biedka ze Szkoły Podstawowej nr 1, im. Antoniego Kołodzieja z Domaradza (woj. podkarpackie)

W drugiej grupie wiekowej (klasy 4–6) zwyciężyła Nikola Marciniak ze Szkoły Podstawowej w Baniach (woj. zachodniopomorskie), II miejsce zajął Wiktor Psykała ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Ustroniu Morskim(woj. zachodniopomorskie), III – Oliwia Faustyna Kaźmierczak ze Szkoły Podstawowej w Miłaczewie (woj. wielkopolskie).

Uroczyste podsumowanie Konkursu odbyło się 17 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody(w postaci sprzętu multimedialnego oraz zestawów upominków) ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a także nagrody od Państwowej Inspekcji Pracy, patronów konkursu oraz firm współpracujących z KRUS. Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość zwiedzenia z przewodnikiem gmachu Sejmu oraz udziału w warsztatach edukacyjnych, zorganizowanych przez firmę Bayer CropScience.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Marzec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu