Lipiec
11
19:32
Imieniny:
Benedykta, Kariny, Olgi
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Nowa brona talerzowa firmy Amazone

Dodane 11 czerwca 2018 o 12:21   Źródło: mat. prasowy Amazone
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najnowsza oferta firmy Amazone zawiera zawieszaną kompaktową bronę talerzową CombiDisc o szerokości roboczej 3 m, współdziałającą z zawieszanymi siewnikami – mechanicznym Cataya i pneumatycznym Centaya.

Nowa brona, wyposażona w 24 talerze zębate o średnicy 410 mm, doskonale nadaje się do wykonywania upraw przedsiewnych na głębokość 3–8 cm. Ze względu na niewielką średnicę, talerze obracają się z dużą prędkością gwarantującą optymalne tworzenie struktury gruzełkowatej (kruszenie). Do kopiowania konturów gleby i zabezpieczenia przed kamieniami  służą sprawdzone bezobsługowe gumowe elementy amortyzujące. Ponadto maszyna CombiDisc ma bezobsługowe łożyskowanie talerzy, wyposażone w ślizgowy pierścień uszczelniający i układ długotrwałego smarowania. Identycznie jak brony i kultywatory wirnikowe nowej generacji 01 maszyna CombiDisc może być łączona w sposób bardzo prosty, szybki i bez użycia narzędzi za pośrednictwem systemu szybkozłączy QuickLink z dowolnym siewnikiem. Zastosowanie systemu szybkozłączy QuickLink umożliwia kilkoma ruchami ręki odłączanie maszyny CombiDisc od nabudowanego na niej siewnika, dzięki czemu brona z powodzeniem może być stosowana również samodzielnie do upraw przedsiewnych. Jednocześnie istnieje możliwość stosowania siewnika nabudowanego na bronę wirnikową/kultywator wirnikowy nowej generacji 01, dzięki czemu jeden i ten sam siewnik nabudowany może być wykorzystany z kilkoma różnymi agregatami uprawowymi.

W wersji standardowej brona CombiDisc jest dostarczana z mechanicznym układem regulacji głębokości. Można w całkiem prosty sposób zmieniać głębokość roboczą, przestawiając elementy dystansowe z pozycji środkowej w lewo. Maszyna CombiDisc może być również wyposażona w bardzo komfortowy w obsłudze hydrauliczny układ regulacji głębokości wyposażony w czytelną skalę, za pomocą którego można ustawiać bezstopniowo kompaktową bronę talerzową z kabiny ciągnika. Aby zapewnić równomierność obrazu pracy w koleinach i po bokach brony , można w tych obszarach przestawiać każde z ramion talerzy o 30 mm. Ponadto regulowana blacha boczna zapewnia wyrównane połączenie przejazdów. Funkcję wału uprawowego pełni opcjonalnie wał metalowy zębaty PW 600, wał pierścieniowy o przekroju klinowym KW 580, wał pierścieniowy KWM 600 o matrycowym profilu ogumienia i wały pierścieniowe o przekroju trapezoidalnym TRW 500 i TRW 600. Szeroki wybór wałów umożliwia ich prawidłowe dobranie do każdego rodzaju gleby. Zastosowanie systemu modułów umożliwia wykorzystanie tego samego wału również do innych maszyn służących do aktywnej uprawy gleby KE/KX/KG 3001. Do gleb wrażliwych na ugniatanie dostępne są też opcjonalne spulchniacze śladów kół ciągnika, które można ustawiać niezależnie od głębokości roboczej pola talerzy. Maszyna CombiDisc ukazuje swoje mocne strony szczególnie na glebach lekkich i średnich. Dzięki małemu zapotrzebowaniu na siłę uciągu możliwe jest uzyskiwanie prędkości roboczych do 15 km/h, które zapewniają agregatowi uprawowo-siewnemu wysoką wydajność.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu