Marzec
18
15:15
Imieniny:
Edwarda, Narcyza, Zbysława
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Nowa generacja ciągników Fendt serii 300 Vario

Dodane 3 marca 2015 o 08:10   Źródło: Korbanek
Fendt ciągnik
(Fot. firmowe)

Firma Korbanek z siedzibą główną w Tarnowie Podgórnym k Poznania wraz z bawarskim producentem ciągników rolniczych Fendt wprowadzają na polski rynek nową serię doskonale znanego modelu 300 Vario. Nowa wersja 300-setki o symbolu S4 to zupełnie nowa konstrukcja, która w sposób jeszcze bardziej precyzyjny pozwala dopasować się do wymagań dzisiejszych klientów.

Nowy Fendt 300 Vario S4 o zakresie mocy od 110138 KM wyznacza nowe standardy wśród kompaktowych ciągników rolniczych. Jednostkę napędową tego ciągnika stanowi silnik AGCO Power o pojemności 4,4 l. W silniku zastosowano technikę czterozaworową i wysokociśnieniowy wtrysk paliwa Common Rail. Elementy te gwarantują optymalne osiągi silnika przy niskim zużyciu paliwa. Za oczyszczanie spalin w ciągniku Fendt 300 Vario S4 odpowiada recyrkulacja spalin AGR-ex, katalizator DOC oraz system SCR, doskonale znany już z poprzedniej serii Fendt. Fendt wyposażył swój ciągnik w bezstopniową przekładnię Vario. Jest to znana i sprawdzona konstrukcja, która umożliwia jazdę z prędkością 0,02 do 40 km/h. Ciągnik standardowo wyposażono w system TMS do sterowania ustawieniami silnika i przekładni. Działanie przekładni Vario nie jest uzależnione od elektroniki. Elektronika w ciągniku Fendt ma za zadanie pomagać operatorowi w obsłudze ciągnika.

_1402170 (448x298)Dla zapewnienia komfortu pracy operatora Fendt 300 Vario S4 wyposażono w nowoczesną i przestronną kabinę VisioPlus, która gwarantuje doskonałą widoczność podczas pracy a jej charakterystycznie zagięta ku górze przednia szyba umożliwia szybką i precyzyjną pracę z przednim ładowaczem. Elementy obsługowe rozmieszczone są na prawej konsoli bocznej, dzięki temu są łatwo dostępne dla operatora.

Nowa seria 300 Vario S4 to także dwie zupełnie nowe wersje wyposażenia. Wersja Power i Profi. Wszystko po to, aby każdy klient mógł jeszcze lepiej dostosować ciągnik do swoich wymagań. Wersja Power oferuje mechaniczną obsługę zaworów hydraulicznych, joystick służący do sterowania najpotrzebniejszymi funkcjami ciągnika takimi jak: rewers, tempomat czy zarządzanie trybem automatycznym dla tylnego TUZ. Z kolei Profi jest wersją dla klientów bardziej wymagających, którzy oczekują od swojego ciągnika m.in.: elektrohydraulicznej obsługi zaworów hydraulicznych, wielofunkcyjnego kolorowego terminala oraz bardziej rozbudowanego wielofunkcyjnego joysticka umożliwiającego obsługę systemu zarządzania ciągnikiem na uwrociach Teach-In.

_1403295 (448x298)Jak w każdym ciągniku Fendt układy hydrauliczne są rozdzielone. Olej z przekładni nie miesza się z olejem hydraulicznym, co pozwala na ich dłuższe wykorzystanie a przez to niższe koszty eksploatacji. Zewnętrzny układ hydrauliczny ciągnika 300 Vario S4 to maksymalnie 4 pary wyjść hydraulicznych. Sercem układu jest pompa hydrauliczna o wydatku 83 l/min. Wszystkie zawory hydrauliczne sterowane są z kabiny ciągnika. Maksymalny udźwig tylnego podnośnika z EHR wynosi 5.960 kg, a przedniego – 3.130 kg.

Firma Korbanek ma jeszcze w swoim magazynie ciągniki Fendt serii 300 Vario SCR w promocyjnych cenach, przy których można skorzystać z finansowania fabrycznego 0% przy wpłacie 10% i spłacie w okresie 3 lat. Takie połączenie gwarantuje pełne zadowolenie klienta. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.korbanek.pl.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Marzec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu