Sierpień
17
10:49
Imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Nowa seria ładowarek teleskopowych Scorpion

Dodane 2 stycznia 2018 o 08:35   Źródło: mat. prasowy Claas
296676 - 3

W 2018 roku firma Claas wprowadzi na rynek nowa serię ładowarek teleskopowych Scorpion, opracowaną we współpracy z firmą Liebherr.

Nowe modele Scorpion oferują większą wydajność obsługi dzięki zwiększonemu udźwigowi i nowym zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy, takich jak DYNAMIC POWER do zarządzania silnikiem czy SMART LOADING do dokładnego sterowania hydrauliką roboczą.

Lepsze sterowanie

Wszystkie nowe modele Scorpion mają ulepszoną hydraulikę i zwiększoną nośność od 3,2 do 5,6 t. Od grudnia 2018 r. będzie dostępny model charakteryzujący się udźwigiem 6,0 t i wysokością podnoszenia 9,0 m. Kolejnym ważnym udoskonaleniem nowej serii jest napęd o wysokiej wydajności, który gwarantuje szczególnie wygodne i precyzyjne manewrowanie. Sprawdzona hydrostatyczna przekładnia VARIPOWER lub VARIPOWER PLUS ma trzy prędkości, które można łatwo kontrolować za pomocą dżojstika. Bezpieczeństwo i komfort kierowcy są gwarantowane dzięki włączanemu automatycznie elektrohydraulicznemu hamulcowi postojowemu. Wszystkie modele są wyposażone w silniki wysokoprężne Deutz o mocy do 156 KM (115 kW), spełniające normy emisji spalin Stage IV (Tier 4).

 Nowa koncepcja dynamicznego chłodzenia

W nowej serii Scorpion istniejący system przepływu powietrza został dodatkowo zoptymalizowany dzięki nowej koncepcji dynamicznego chłodzenia, tzw. DYNAMIC COOLING. DYNAMIC COOLING automatycznie kontroluje prędkość wentylatora i zapewnia zależne od zapotrzebowania chłodzenie silnika, bez względu na warunki pracy. Powietrze jest zasysane z przodu i płynie wokół silnika, zanim zostanie usunięte tylną częścią silnika. W pełni automatycznie na podstawie wybranych przez operatora ustawień działa również system wentylatorów nawrotnych. W trakcie pracy w szczególnie trudnych warunkach kierowca może w dowolnym momencie rewersować wentylator ręcznie za naciśnięciem jednego przycisku.

Więcej modeli, więcej zastosowań

CLAAS, poszerzając asortyment produktów o nowe modele Scorpion 741 i 1033, może teraz zaoferować sprzęt dla każdego zastosowania. Scorpion 741 jest kompaktową, zwrotną, wszechstronną maszyną, oferującą udźwig ponad 4,0 t. Scorpion 1033 został opracowany dla prac wymagających szczególnie dużego zasięgu. Dzięki wysokości podnoszenia 9,75 m z łatwościa można układać stosy z beli na wyższych wysokościach. Oba modele są wyposażone w sprawdzoną i wytrzymałą ramkę kompatybilną ze starszym osprzętem. Boczne wsparcie dla teleskopowego ramienia zwiększa stabilność i zapewnia ochronę maszyny w trakcie pracy wymagajacej znacznego wydłużenia ramienia.

Nowa kabina

Kabiny w nowych modelach zostały całkowicie przeprojektowane i zapewniają pełną widoczność we wszystkich kierunkach. Wszystkie ważne przełączniki i elementy sterujące zostały tak rozmieszczone, aby były łatwe w obsłudze. Centralne wskaźniki i przyrządy wskazujące zostały połączone na 3,5-calowym ekranie, dzięki czemu operator na pierwszy rzut oka może zobaczyć wszystkie ważne parametry maszyny. Należą do nich: prędkość, rodzaj sterowania lub poziom oleju hydraulicznego. Od wiosny 2018 r. będzie dostępny 7-calowy ekran, który łączy wszystkie te funkcje.

296705 - 3

Krótsze cykle ładowania  

System SMART LOADING łączy wszystkie systemy, aby zapewnić optymalne wykorzystanie wydajności maszyny. Jest on wyposażony w automatyczne zabezpieczenie przed przeciążeniem, które daje pewność, że funkcje operacyjne są zawsze dobrze skoordynowane. Automatyczny powrót do zaprogramownego kąta do operacji ładowania z ustawionym położeniem łyżki może być również włączony jako opcja, którą kierowca może ustawić za naciśnięciem przycisku na dżojstiku. SMART LOADING umożliwia również precyzyjne sterowanie hydrauliką roboczą, umożliwiając pozycjonowanie materiałów z większą dokładnością. Prędkość roboczego układu hydraulicznego można łatwo zmniejszyć o połowę za pomocą przełącznika.

Optymalna prędkość obrotowa silnika

Dzięki funkcjom SMART ROADING i DYNAMIC POWER nowe modele Scorpion mają dwa systemy zapewniające optymalną prędkość obrotową silnika zarówno na drodze, jak i podczas pracy. Ulepszona SMART ROADING automatycznie dostosowuje prędkość podczas przyspieszania i po osiągnięciu maksymalnej prędkości. Jeśli wymagana jest mniejsza moc, prędkość obrotowa silnika jest automatycznie obniżana. Zastosowanie obu systemów w tandemie zapewnia komfortową jazdę niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, oszczędzając paliwo i redukując hałas.

System sterowania psim chodem

Oprócz standardowego przedniego układu kierowniczego sterującego wszystkimi kołami oraz trybu kierowania psim chodzem, nowe modele Scorpion są standardowo wyposażone w dodatkowy, czwarty ręczny tryb kierowania psim chodem, w którym oś przednia może być nadal sterowna, co daje wyraźne korzyści w takich zastosowaniach, jak zagęszczanie krawędzi pryzmy lub przesuwanie wzdłuż ścian budynków. Ponadto wszystkie nowe ładowarki teleskopowe są dostępne opcjonalnie z systemem CLAAS TELEMATICS. Modele Scorpion 741 i 736 mogą być również wyposażone w duże opony 500, które zapewniają lepszą stabilność i zmniejszają nacisk na podłoże podczas pracy w polu.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu