Styczeń
19
07:07
Imieniny:
Erwiny, Henryka, Mariusza
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Rynek

Nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe BASF w Indiach

Dodane 21 marca 2014 o 14:06   Autor: Remigiusz Waligóra

BASF otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowego w Thane położonym na terenie okręgu Navi Mumbai (Indie). Działalność placówki skupi się na zagadnieniach w zakresie syntezy organicznej, badań nad zaawansowanymi procesami i formulacjami, nowoczesnych rozwiązań chemicznych dla rolnictwa i modelowania molekularnego.

Obiekt, którego wstępny koszt budowy szacuje się na 2 mln euro, stworzony został przez firmę należącą do Grupy – BASF Chemicals India Pvt Ltd. W pierwszej fazie działania nowej placówki pracę znajdzie tam ponad 60 naukowców.

Stworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w okręgu Navi Mumbai jest kolejnym etapem w strategii globalizacji działalności badawczo-rozwojowej firmy BASF. Do 2020 roku 50% naszych badań planujemy przeprowadzać poza granicami Europy – z czego ¼ w regionie Azji i Pacyfiku – powiedział dr Harald Lauke, prezes działu badawczego Biological & Effect Systems firmy BASF. – Dzięki działalności badawczej w Mumbaju będziemy mogli pracować bezpośrednio z wieloma utalentowanymi naukowcami z Indii, a także zbliżyć się do strategicznego celu, jakim jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań w regionie Azji i Pacyfiku dla regionu Azji i Pacyfiku oraz całego świata. Aktualnie rozważamy także dalsze możliwości inwestycji w działalność badawczo-rozwojową w regionie Azji i Pacyfiku, w tym na terenie Indii.

Badania napędzane potrzebami rynku stanowią podstawę globalnej strategii firmy BASF ‘We Create Chemistry’, dlatego też dążymy do rozszerzenia naszej sieci badawczo-rozwojowej w Azji. Dzięki naszemu unikalnemu połączeniu wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu chemii oraz nowej i poprawionej polityce badawczo-rozwojowej jesteśmy dobrze przygotowani do jeszcze bliższej współpracy z naszymi klientami w regionie i na całym świecie. Możemy pomóc im podejmować kolejne wyzwania i opracowywać zrównoważone rozwiązania – powiedział Gops Pillay, prezes firmy BASF dla regionu ASEAN, Południowo-Wschodniej Azji oraz Australii/Nowej Zelandii.

W ostatnim czasie firma BASF w ramach działalności związanej ze środkami ochrony roślin uruchomiła stację badań agronomicznych i pola doświadczalne w miejscowości Pune, niedaleko Mumbaju. Dla firmy BASF Indie są kluczowym rynkiem z silną bazą naukową. Poprzez rozszerzenie naszej działalności badawczo-rozwojowej w regionie, możemy wspólnie czynić postępy wykraczające poza zakres obecnych rozwiązań – powiedział dr Raman Ramachandran, prezes firm należących do grupy BASF w Indiach, przewodniczący regionu South Asia.

W 2013 roku firma BASF kontynuowała ekspansję swoich ośrodków badawczo-rozwojowych na całym świecie, zwłaszcza w Azji i Ameryce Północnej. Poprzez inwestycje w badania, których wartość sięga 1,8 mld euro, z grupą 10,650 utalentowanych pracowników na całym świecie oraz portfelem badawczym zawierającym ponad 3000 projektów prowadzonych w skali globalnej, firma BASF oferuje rozwiązania chemiczne dla niemal wszystkich gałęzi przemysłu. Firma BASF w ostatnim roku zgłosiła ponad 1300 nowych patentów na całym świecie.

Dzięki placówkom w Mangalore i Mumbaju, które należą do Globalnej Platformy Technologicznej, firma BASF w Indiach utrzymuje silną pozycję na polu badawczo-rozwojowym. Strategiczna lokalizacja obiektów pozwala na bliższą współpracę z klientami i zakładami produkcyjnymi. Centra łączą pracę zespołów badawczych, rozwojowych i biznesowych w jednym miejscu.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Styczeń, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu