Sierpień
19
15:11
Imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Nowe projekty na 125-lecie Ursusa

Dodane 19 marca 2018 o 12:28   Źródło: mat. prasowy Ursus S.A.
Ursus_I

Przez ostatnie 125 lat Ursus sukcesywnie realizuje strategię rozwoju mającą na celu umocnienie pozycji lidera na rodzimym rynku maszyn rolniczych. Obecnie spółka swoje działania skupia na rozwoju nowych projektów we współpracy z firmami zasilanymi rodzimym kapitałem. 

Od kilku lat spółka intensywnie realizuje strategię rozwoju poprzez uzupełnianie oferty produktowej o dobre i sprawdzone wyroby wytwarzane w kraju. Dzięki temu udaje się jej dywersyfikować ofertę produktową oraz stale rozszerzać rynki zbytu. Dziś Ursus stał się synonimem nowoczesności i polskiej myśli technicznej znanej i docenianej w kilkunastu krajach. Lubelski producent nie spoczywa na laurach i rozszerza swoją ofertę produktową o kolejne modele ciągników oraz innych urządzeń rolniczych, które za sprawą współpracy z uznanymi krajowymi i światowymi markami cechują się wysoką jakością oraz innowacyjnością.

W trakcie targów Agrotech 2018 spółka Ursus S.A. podpisała umowę o współpracy z polską firmą Mesko-Rol, specjalizującą się w produkcji maszyn do przygotowania i zbioru upraw zielonkowych. Dzięki strategicznemu partnerstwu Ursus zapewni swoim klientom rozszerzenie asortymentu zgrabiarek i kosiarek, które dostępne będą pod brandem Ursusa. Kolejnym z parterów firmy Ursus został również producent silników Kohler. To dawna, kultowa i uznana w świecie marka Lombardini. Firma uznawana za światowego lidera silników w klasie 75.

Rozszerzając ofertę ciągników w mocach mniejszych, Ursus zaprezentował nową rodzinę z literką „B” na końcu, która ma być odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie na mały, tani, kompaktowy ciągnik, który może być używany zarówno w rolnictwie jako pomocniczy, jak i w segmencie komunalnym oraz przy prowadzeniu większych prac ogrodniczych i w stadninach.  Dzięki niewielkim gabarytom, niskiej masie własnej znacząco skraca się czas poświęcany na manewry – co wprost wpływa na wydajność i efektywność pracy. Na korzyść tych pojazdów przemawia bardzo mały promień zawracania, co zapewnia bezkonkurencyjną manewrowość, dzięki przedniej osi z przekładnią kątową.

Dodatkowo Ursus współpracuje z Grupą Azoty. Kilka miesięcy temu podczas Kongresu 590 podpisał list intencyjny w sprawie przygotowania i realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Tym razem dwaj polscy czempioni łączą siły w obszarze marketingu, przy okazji loterii „Dbamy o polską ziemię”, gdzie nagrodą główną jest ciągnik URSUS C-380. O nagrodę może ubiegać się każdy, kto w okresie największego zainteresowania zakupami nawozów, czyli od 12 marca do 6 maja, kupi nawozy Grupy Azoty za co najmniej tysiąc złotych. Nazwa loterii odwołuje się do lokalnego patriotyzmu, a ciągnik popularnej wśród polskich rolników firmy Ursus ma być symbolem polskich krajobrazów.

Tak szeroka współpraca potwierdza, że Ursus zamierza umocnić swoją pozycję na pierwotnym rynku produkcji maszyn rolniczych. Jest ona również inauguracją obchodów 125-lecia firmy, które przebiegać będą pod hasłem „Tradycja i Nowoczesność”.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu