Kwiecień
05
00:52
Imieniny:
Ady, Celestyny, Ireneusza
[wpdreams_ajaxsearchpro id=1]

Partner portalu

Technika

Nowy zakład Amazone

Dodane 26 listopada 2018 o 10:43   Źródło: mat. prasowy Amazone

13 listopada 2018 roku, po prawie rocznej budowie, Grupa Amazone oficjalnie otworzyła nowy zakład w parku przemysłowym Schleptrup w Bramsche. Nowy projekt budowlany obejmował hale montażowe, wysyłkowe i magazynowe o łącznej powierzchni 16 000 m² oraz budynek administracyjny. Wartość pierwszego etapu budowy w nowej lokalizacji wynosi około 16 mln euro.

W ukończonym w ciągu ostatnich tygodni zakładzie odbywa się obecnie montaż końcowy opryskiwaczy przyczepianych UX. Nowe przestronne hale zapewniają dostateczną ilość miejsca do montażu tych maszyn, których szerokość robocza wynosi nawet 40 m. Liczba pracowników w działach produkcji, montażu, logistyki i administracji wzrośnie w ciągu 2019 roku do około 150.

Nowy zakład znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji, bezpośrednio przy zjeździe z autostrady A1 do miejscowości Bramsche, na północ od Osnabrück, w odległości zaledwie 25 kilometrów od głównej siedziby firmy w Hasbergen-Gaste. Amazone zajmuje tam działkę o powierzchni łącznie 24 ha, ale w pierwszej kolejności zabudowano około pięciu hektarów. Zostało więc dużo miejsca na dalsze etapy budowy.

Właściciele firmy Amazone, Christian Dreyer i dr Justus Dreyer, podziękowali miastu Bramsche i firmom budowlanym zaangażowanym w przedsięwzięcie za pełną zaufania współpracę od fazy planowania aż do jego ukończenia. – Wspólnie udało nam się zrealizować bardzo ważny dla strategii rozwoju Amazone projekt budowy nowego zakładu w Bramsche. Wszystko przebiegło z niezwykłą płynnością — zaledwie dwa lata wstępnego planowania i rok budowy.

Podczas inauguracji dyrektorzy przedstawili gościom koncepcję zakładu. Nowy zakład jest fabryką o krótkich przebiegach, stworzoną z myślą o zróżnicowanej produkcji dużych maszyn. Dzięki temu zapewnia on optymalne rozmieszczenie obszarów funkcyjnych przyjęcia towaru, utrzymania zapasów magazynowych, montażu, odbioru maszyn, stanowisk kontrolnych, kontroli jakości oraz wysyłki. W ten sposób rozszerzono miejscowe zdolności produkcyjne w uzupełnieniu do zakładów w Gaste i Leeden, i jednocześnie uzyskano pełną optymalizację logistyki w tych trzech zakładach.

Christian Dreyer podkreślił, że po przeniesieniu montażu końcowego UX zwolniło się miejsce, umożliwiające optymalizację produkcji również w innych oddziałach. – Wykorzystujemy dodatkowe zasoby, aby jeszcze bardziej zoptymalizować wewnętrzny podział zadań między poszczególnymi lokalizacjami i tym samym naszą strukturę produkcyjną i logistyczną – dodał.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Kwiecień, 2020

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu