Sierpień
14
08:26
Imieniny:
Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

O nas

Hortpress Sp. z o.o. powstała w 1990 r. Wydaje czasopisma i książki o tematyce ogrodniczej i rolniczej oraz podręczniki dla średnich szkół rolniczych i ogrodniczych. Hortpress jest wydawcą miesięczników „Agrotechnika”, „Sad Nowoczesny” oraz „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie”, dwumiesięcznika „Pod Osłonami”, kwartalnika „Biuletyn Producenta Pieczarek”, a także portali internetowych: www.agro-technika.pl, www.sadnowoczesny.pl, www.warzywaiowoce.pl oraz serwisu z zakresu ochrony roślin www.abcochronyroslin.pl.

Redakcje czasopism i książek współpracują niemal ze wszystkimi akademickimi placówkami naukowymi, instytutami i ośrodkami związanymi z branżą ogrodniczą i rolniczą. Jesteśmy obecni na imprezach targowych i konferencjach o tematyce ogrodniczej i rolniczej. Nad wieloma obejmujemy patronat medialny.

CZASOPISMA:

Miesięcznik „Agrotechnika” (dawna Agrochemia) od 50 lat cieszy się popularnością wśród rolników we wszystkich rejonach kraju. Miesięcznik redagowany jest w formie poradnika dla producentów rolnych ze szczególnym uwzględnieniem problemów nawożenia, ochrony i kompleksowej uprawy poszczególnych gatunków roślin. Podstawową tematykę uzupełniają informacje dotyczące wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych i nowoczesnej mechanizacji wykonywania zabiegów w produkcji polowej.

Miesięcznik „Sad Nowoczesny” jest polskimi z sadownikami od 1972 roku. Co miesiąc dostarcza im najnowsze informacje dotyczące szeroko rozumianej produkcji. Najwięcej miejsca zajmują zagadnienia agrotechniczne: zakładanie i prowadzenie sadów i plantacji roślin jagodowych, odmiany, nawożenie oraz ochrona upraw. Podpowiadamy, jak produkować nowocześnie, co zrobić, aby sadownictwo było opłacalne. Prezentujemy dobre gospodarstwa, pokazujemy, jak produkują najlepsi, z kogo brać przykład, jak z problemami radzą sobie poszczególni sadownicy.

Miesięcznik „WiOM Warzywa i Owoce Miękkie” jest dedykowany plantatorom warzyw polowych. Tematyka czasopisma obejmuje wszystkie aspekty produkcji warzyw – od planowania, kalkulacji, poprzez możliwości finansowania, technologię uprawy, włączając w nią ochronę roślin i nawożenie, do możliwości sprzedaży na dużych i mniejszych rynkach zbytu. Przekazujemy zagadnienia dotyczące prawnych aspektów produkcji ogrodniczej. Staramy się również śledzić ogrodnicze nowinki techniczne i odmianowe. Uczestniczymy w wielu spotkaniach branżowych i przekazujemy relacje z najciekawszych wydarzeń. Niemało uwagi poświęcamy ekologicznemu sposobowi gospodarowania.

Dwumiesięcznik „Pod Osłonami” to specjalistyczne czasopismo ogrodnicze, poświęcone szklarniowym i tunelowym uprawom warzyw, roślin ozdobnych i roślin jagodowych.

Kwartalnik „Pieczarki. Biuletyn Producenta Pieczarek“ służy rozwojowi pieczarkarstwa w Polsce od 1959 r. Adresowany jest przede wszystkim do producenta pieczarek oraz producentów podłoża, grzybni, przetwórców grzybów. Artykuły dotyczą najnowszych technologii uprawy pieczarek i boczniaka, chorób i szkodników oraz ekonomiki produkcji (w tym marketing, polityka rolna w Polsce i w UE).

SERWISY INTERNETOWE:

Portal agro-technika.pl powstał z myślą o zapewnieniu łatwego dostępu do wartościowych informacji dotyczących produkcji rolniczej. Serwis łączy w sobie najświeższe i najbardziej aktualne wiadomości (aktualności, wydarzenia, relacje) oraz bazę treści archiwalnych – artykułów publikowanych w wydawanym przez nas czasopiśmie „Agrotechnika”.

Portal składa się z sześciu sekcji tematycznych: Zboża, Oleiste, Okopowe, Rynek, Technika i Prawo. Jego zadaniem jest jak najszybsze przekazywanie informacji dotyczących nowości rynkowych i szczególnie ważnych wydarzeń w każdym z wymienionych działów.

Oprócz tekstów informacyjnych, portal agro-technika.pl zawiera także multimedia (fotogalerie i filmy), dzięki którym użytkownicy otrzymują pełniejszy obraz wydarzeń: konferencji, targów i spotkań. Korzystającym z portalu umożliwiamy również komentowanie publikowanych treści.

Portale: www.sadnowoczesny.pl i www.warzywaiowoce.pl dostarczające najświeższych informacji dla producentów owoców i warzyw.

Serwis: www.abcochronyroslin.pl stanowiący jedyną na polskim rynku bazę wiedzy z zakresu ochrony roślin (programy ochrony roślin, listę agrofagów z opisami i zdjęciami, wszystkie dostępne na rynku środki ochrony roślin, elektroniczny zeszyt ewidencji zabiegów).

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu