Lipiec
14
01:15
Imieniny:
Henryka, Igi, Włodzimierza
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Relacje

Ocena pryzmy kiszonki

Dodane 2 marca 2015 o 11:36   Autor: Remigiusz Waligóra
kiszonka, kuurydza, Maisadour
Podczas spotkania mówiono o stratach podczas zakiszania kukurydzy (Fot. R. Waligóra)

17 lutego odbyło się szkolenie dla rolników i hodowców bydła w GR Krzysztofa Jachimowskiego w Bełczu Małym (woj. dolnośląskie). Warsztaty zorganizowała firma Maïsadour i Jouffray Drillaud.

Podczas praktycznej części szkolenia zademonstrowano diagnostykę silosu metodą Silo-Diag. Polega ona na ocenie parametrów jakościowych (temperatury, stopnia ubicia pryzmy, frakcji rozdrobnionych roślin) pobranych z pryzmy prób kiszonki oraz określeniu rzeczywistych strat w masie w ciągu roku.

W części wykładowej szkolenia omówiono uprawę i zakiszanie kukurydzy, lucerny oraz traw. Za sprawą serwisu agrotechnicznego Nutriplus, firma Maïsadour wspiera producentów i hodowców na każdym etapie produkcji kiszonki – od siewu kukurydzy do zakiszania rozdrobnionych roślin. Program ma na celu pomóc rolnikom w uzyskaniu większej ilości pasz o lepszej jakości, a w efekcie obniżyć koszty produkcji mleka. Pierwszym etapem jest dobór odmiany kukurydzy na kiszonkę odpowiedniej do warunków glebowych danego gospodarstwa. Następnie, przy wsparciu serwisu Precosem, ustalany jest termin siewu. Optymalna faza zbioru kukurydzy wyznaczana jest na podstawie zawartości suchej masy (32–35%). Aby zmniejszyć straty i polepszyć jakość paszy, firma zaleca zastosowanie dodatku do zakiszania Silo-King.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Lipiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu