Czerwiec
20
02:20
Imieniny:
Bogny, Rafaeli, Rafała
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Ostatni dzwonek na zimowe cięcia w ogrodzie

Dodane 12 marca 2018 o 13:06   Źródło: mat. prasowy Husqvarna
fot. Husqvarna AB (1)
Fot. Husqvarna AB

Niebawem nadejdzie kalendarzowa wiosna. To najwyższa pora na przygotowanie naszego ogrodu do okresu intensywnego rozwoju. Aby drzewa i krzewy rozwijały się prawidłowo, należy odpowiednio o nie zadbać, czyli przyciąć. Husqvarna podpowiada, jaki sprzęt jest do tego niezbędny.

W okresie wiosennym nasze oko cieszy widok zielonej, zadbanej roślinności. To efekt wcześniej wykonanych prac pielęgnacyjnych. Bez względu na powody, dla których wykonujemy cięcie, zawsze jest ono ingerencją w naturalny wzrost i rozwój rośliny, dlatego należy wykonywać je ostrożnie i z rozwagą. Tym bardziej, że cięcie drzew i krzewów ozdobnych nie jest zabiegiem prostym. Istotny wpływ na rozwój roślin ma cięcie późnozimowe, najczęściej mające miejsce na początku marca, kiedy temperatura nie spada poniżej zera. Musimy również pamiętać o właściwie dobranym sprzęcie.

Pilarka stworzona do wymagających prac w ogrodzie

 

Cięcie krzewów ozdobnych polega przede wszystkim na skróceniu pędów, w celu zagęszczenia niższych partii, a także usunięciu pędów zbędnych, krzyżujących się i konkurujących o światło. Tu sprawdzą się ręczne maszyny akumulatorowe.  Do przycinania gałęzi drzew doskonale nadaje się pilarka akumulatorowa. Sprawdzi się ona nie tylko w przycinaniu, usuwaniu gałęzi, ale także w ścinaniu drzew, cięciu drewna na opał oraz  prac stolarskich. W przypadku drzew najczęściej obcina się dolne ich gałęzie, aby oczyścić ogród z niepotrzebnych gałęzi oraz po to, aby zapewnić roślinom lepszą ekspozycję słoneczną.

– Przydatna do tego typu prac będzie akumulatorowa pilarka Husqvarna 436Li. Jest cicha, lekka i prosta w obsłudze. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu, pilarka jest równie wydajna, jak maszyny spalinowe. Zapewnia długotrwałą moc i wydajność na najwyższym poziomie. Maszyny akumulatorowe zostały stworzone z myślą o dzisiejszych wyzwaniach: wysokiej wydajności i cichej pracy, bez emisji szkodliwych spalin. Przy zbliżającym się intensywnym, wiosennym okresie prac w ogrodzie warto już dziś pomyśleć o zaopatrzeniu się również w inne maszyny zasilane „zieloną energią”. Husqvarna ma w tym segmencie bardzo bogatą ofertę produktową – mówi Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy.

Usuwanie konarów

Jednym z zabiegów pielęgnacyjnych jest również usuwanie konarów u podstawy drzew – podkrzesywanie. Wykonuje się je głównie po to, aby uzyskać dodatkową przestrzeń pod drzewem, ale także w celu utrzymania jego odpowiednich proporcji. Cięcia i przycinania dokonujemy w zależności od gatunku rośliny. Do tego zabiegu sprawdzi się piła do podkrzesywania Husqvarna o długości 240 mm. Idealna zarówno przy pracach pielęgnacyjnych, jak i do usuwania gałęzi.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Czerwiec, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Brak wydarzeń w wybranym dniu