Sierpień
16
19:02
Imieniny:
Joachima, Nory, Stefana
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in comments
Search in excerpt
Search in posts
Search in pages
Search in groups
Search in users
Search in forums
Filter by Categories
Aktualności
Nawożenie
Ochrona
Okopowe
Oleiste
Prawo
Relacje
Rynek
Technika
Zboża

Partner portalu

Technika

Parrot Bluegrass: wielozadaniowy dron dla rolnictwa

Dodane 10 listopada 2017 o 14:19   Źródło: mat. prasowy Parrot
PARROT

Parrot Bluegrass to pierwszy dron firmy Parrot stworzony specjalnie dla rolnictwa. Dzięki połączeniu klasycznej kamery Full HD i specjalistycznego sensora Parrot Sequoia, ten niewielki quadrocopter może monitorować uprawy, stada zwierząt hodowlanych lub nadzorować infrastrukturę.

Parrot Bluegrass może jednorazowo monitorować obszar o powierzchni do 30 ha, przelatując nad polami lub sadami na pułapie około 70 m. Umożliwia to akumulator o żywotności do 25 minut lotu na jednym ładowaniu. W zestawie wraz z dronem użytkownik otrzymuje trzy takie ogniwa, co daje dużo swobody w korzystaniu z drona, także na obszarach bez mocno rozwiniętej infrastruktury. Ważacy 1,9 kg quadrocopter jest wyposażone w cztery silniki, wymienialny akumulator oraz pokładowy komputer z funkcją autonomicznego startu, lotu i lądowania. Dron umożliwia zbieranie, analizę i bezprzewodowe przesyłanie danych do tableta lub smartfona. W przedniej części korpusu drona jest umieszczona kamera nagrywająca materiały wideo o rozdzielczości Full HD. Wideo może być w czasie rzeczywistym oglądane przez operatora, więc kamera świetnie sprawdzi się w klasycznym monitoringu wizyjnym gospodarstwa.

Dron Parrot Bluegrass może pracować w trybie autonomicznym lub manualnym. W trybie autonomicznym urządzenie pracuje przy ograniczonym nadzorze operatora. Dedykowana dla dronów rolniczych darmowa aplikacja Pix4Dcapture umożliwia zaprogramowanie parametrów lotu jeszcze przed startem. Cały proces jest sterowany przez komputer pokładowy Bluegrass. Użytkownik może analizować dane w czasie rzeczywistym na urządzeniu mobilnym. W trybie manualnym wykorzystuje się dołączony do zestawu kontroler Parrot Skycontroller 2 o zasięgu 2 km. W trybie tym użytkownik samodzielnie steruje quadrocopterem. Tryb manualny stosuje się, jeżeli wymagane jest bardzo precyzyjne podejście do wykonywanej inspekcji upraw, zwierząt hodowlanych lub infrastruktury.

Dron Bluegrass dodatkowo jest wyposażony w multispektralny sensor Parrot Sequoia, montowany w specjalnym slocie w dolnej części korpusu, który za pomocą pięciu kamer może mapować teren znajdujący się bezpośrednio pod dronem. Rejestrowane dane pozwalają m.in. na precyzyjną analizę upraw z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania. Bluegrass jest w stanie rozróżniać gatunki uprawianych roślin, analizować ich stan pod kątem zagęszczenia, fazy wzrostu, a nawet obecności chwastów czy zagrożeń, takich jak obszary upraw z objawami chorobowymi.

Dane zbierane przez drona Parrot Bluegrass mogą być przetwarzane przez specjalistyczne oprogramowanie AIRINOV FIRST+, dostępne w formie platformy online (chmura). Jest ono w stanie tworzyć mapy monitorowanego obszaru, uwzględniając wszystkie parametry rejestrowane przez sensor Parrot Sequoia. Oprogramowanie generuje raporty, które rolnicy mogą wykorzystać np. do planowania prac pielęgnacyjnych i tym samym zwiększenia produktywności gospodarstw.

Kompletny zestaw Parrot Bluegrass w Polsce pojawi się na przełomie listopada i grudnia. Dostępny będzie w wybranych sklepach branżowych oraz w internetowym sklepie firmy Parrot, w sugerowanej cenie detalicznej 25 999 zł.

Ostatnio dodane:

Komentarze

Sierpień, 2019

Pn

Wt

Śr

Cz

Pt

So

Nd

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Brak wydarzeń w wybranym dniu